Dovilų pagrindinė mokykla

 

Klaipėdos g. 35   

LT-96222 Dovilai   

Tel.: +370 655 85581   

El.paštas dovilupm@gmail.com   

 
 

 
   
 

   Archyvas


2021-2022 m.m.

Stalo žaidimas „JOnas ir raJOnas“ jau mokykloje

Šiandien mūsų mokykloje rytmetį praskaidrino į svečius atkeliavęs Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos sukurtas žaidimas „JOnas ir raJOnas“. Surengtoje viktorinoje apie Klaipėdos r. seniūnijas, kurią vedė pagrindinis žaidimo personažas Jonas (aktorius Arūnas Mozeris), dalyvavo 5-6 kl. mokiniai. Pirmųjų dviejų vietų laimėtojai gavo Jo jo medinius žaislus, o mokyklos bibliotekai buvo padovanotas stalo žaidimas „JOnas ir raJOnas“.
Už dovanas dėkojame @ Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka, o už pagalbą rganizuojant renginį @Dovilų filialas. J. Lankučio viešoji biblioteka.
Kviečiame Dovilų mokyklos bendruomenę į biblioteką išbandyti savo jėgas žaidžiant stalo žaidimą! 


„EUROPROTAI-2022“ – rajono moksleiviai rinkosi Doviluose

Gegužės 6 d., po dviejų metų pertraukos, Dovilų etninės kultūros centre, vyko tradicinė rajoninė viktorina „EUROPROTAI-2022“, skirta Europos dienai paminėti. Kartu su mūsų mokyklos ugdytiniais dalyvavo Gargždų „Kranto“, Lapių, Dituvos ir Ketvergių pagrindinių mokyklų bei Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos 6-10 kl. mokinių komandos.

 Organizuotos draugiškos intelekto varžytuvės, kurių tema – reikšmingi Europos ir Europos Sąjungos įvykiai.

Komandos rungėsi istorijos, geografijos, politikos turuose, gavo ir praktynių užduočių. Tačiau neapsieita ir be papildomo turo. Pirmoji vieta tapo aiški pasibaigus viktorinai  – nenugalima buvo Gargždų „Kranto“ mokyklos komanda. O štai dėl 2-tros ir 3-ios vietų teko pakovoti žaibiškame papildomame ture. Po jo antroji vieta iškeliavo į Priekulę, o garbinga trečia vieta atiteko Ketvergiškiams. Sveikinimai!

Renginį organizavo ir vedė Dovilų pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Laima Uktverienė, geografijos mokytoja Rita Sabaliauskienė, IT mokytoja Daiva Vinciūnienė.

Dėkojame visiems už įdėtą triūsą, pasiruošimą ir dalyvavimą.


Balandžio 2-oji – Vaikų knygos diena

Praeitą savaitę su mažaisiais skaitytojais mokykloje minėjome Tarptautinę vaikų knygos dieną. Per edukacines pamokas klasėse su vaikais aptarėme, kiek ir kokias knygas esame skaitę. Prisiminėme žymųjį pasakininką H. Ch. Anderseną ir populiariausias jo pasakas. Diskutavome apie skaitymą, kuris kviečia mus į kitus pasaulius ir leidžia svajoti.

Tuomet mokiniai komandose sprendė įvairias užduotis, kryžiažodžius, kriptogramas. 1a kl. mokiniai ta proga pasipuošė savo klasę darbeliais „Aš skaitytojas“.

Bibliotekininkė Ramunė


Kaip ir kasmet, kovo mėnesį, minime Pasaulinę Žemės dieną. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, gamtos išteklių puoselėjimą.

Mūsų mokykloje vykęs renginys „Madų šou“ kvietė atsakingai ir kūrybiškai spręsti klimato krizės problemas. Demonstravę senovinių drabužių kolekcijas mokiniai priminė, kad mada gali būti tvari, pasipuošdami tėvų, senelių išsaugotais rūbais.

Šią savaitę mokiniai piešė, kieme žaidė „Jenga“ žaidimą, žiūrėjo dokumentinius filmus, kūrė kostiumus iš antrinių žaliavų.

Renginius organizavo mokytojos Edita, Inga, Diana, Violeta, Rita; dėkojame „Madų šou“ kurti padėjusiems klasių vadovams.


Dovilų mokyklos bendruomenė visą šią savaitę šventė Lietuvos Nepriklasomybės atkūrimo dieną.
Pradinių klasių mokiniai karpė, klijavo ir lankstė įvairius darbelius-sveikinimus Lietuvai. Per lietuvių kalbos pamokas 1-10 klasių mokiniai, aptarę Laisvės vertę, susikaupę rašė dailyraštį. Fizinio ugdymo pamokos taip pat buvo skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimui. Per jas mokytojas Tomas su mokiniais, pasiėmę Lietuvos valstybės vėliavą, keliavo aplink Dovilus. Šią savaitę mokykloje svečiavosi ir skautai, kurie diskutavo  su 7-okais ir 8-okais, pasakojo jiems apie savo gyvenimo būdą.
Ketvirtadienį  vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtas renginys. Į kiemelį susirinko visa mokyklos bendruomenė. Rankutėse laikydami savo valstybės trispalves ir Ukrainos mėlyna-geltona vėliavėles, klausėmės patriotinių eilėraščių, prisiminėme Lietuvos Laisvės kelio pradžią, dainavome. Taip pat dalyvavome ir Dovilų etninės kultūros centre organizuojamoje edukacijoje „Partizanai. Istorija ir atmintis“.
Dėkojame visiems renginius organizavusiems ir juose dalyvavusiems mokytojams bei mokiniams


„Inkilėlių kėlimo“ šventė

Kovo 10 d. Lietuvoje minima, kaip 40 paukščių diena. Manoma, kad šią dieną parskrenda 40 rūšių paukščiai, kurie pasilieka vasaroti mūsų šalyje. Šią dieną Dovilų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai paminėjo surengdami ,,Inkilėlių kėlimo“ šventę. Į mokyklos kiemą jie rinkosi nešini su savo inkilėliais, kuriuos pagaminti jiems padėjo tėčiai, seneliai, mamos, dėdės. Šventės metu mokiniai kartu su savo mokytojomis dainavo dainas, šoko, žaidė žaidimus, užminė mįsles, kurių atsakymai paukščių pavadinimai, bei mėgdžiojo paukščių balsus. Šventės pabaigoje inkilėlių autoriams mokyklos direktorius A. Grimalis įteikė padėkas ir prizus.

Taigi, šį pavasarį grįžę paukšteliai prie mokyklos augančiuose medžiuose ras net 67 naujus namus. Už naujus namelius paukšteliai atsidėkos savo giesmėmis. Tikimės, kad ši šventė taps tradicine ir kiekvieną pavasarį paukščius pasitiksime su vis naujais inkilėliais.

Mokytoja Renata Lūžaitė


Vasario 16-oji

1918 m. dvidešimčiai Lietuvos Tarybos narių pasirašius Lietuvos Valstybės Atkūrimo Aktą šalis tapo laisva ir nepriklausoma. Šią dieną Lietuvos valstybė vėl sugrąžinta į pasaulio žemėlapį.

Vasario 11-osios rytą mokyklos bendruomenę džiugino aštuntokių Akvilės Lauraitytės ir Brilitos Jurevičiūtės kurti trioletai apie Lietuvą (mokytoja A. Simanauskienė). Pamokose priminta Lietuvos simbolika, istorija, peržiūrėtas filmukas apie Lietuvą, repuota kartu su „Šventiniu bankuchenu“. 1-10 klasių mokiniai varžėsi protų mūšyje „Mano Lietuva“. Geriausiai atsakiusiems įteikti simboliniai prizai ir saldžios dovanėlės.

Mokyklos direktorius Arūnas Grimalis pasveikino mokytojus su vasario 16-ąja sakydamas: „Lai pilietiškumas bei patriotiškumas būna ne popierinis ir ne fasadinis, o tikras, paremtas darbais ir nuoširdumu!“.

Mokytojos Laima U. ir Daiva V.


Tarptautinė saugesnio interneto savaitė Dovilų mokykloje

Mokykloje šią savaitę vyko netradicinės pamokos „Saugesnio interneto savaitei 2022“.

Apie saugesnį internetą mokiniai gilino žinias žaisdami žaidimą „Pabėgimas iš virtualaus pasaulio“, kurį sukūrė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos IT mokytoja Daiva Kačinskienė. Suradusiems šešiaženklį durų kodą - apdovanojimas SERTIFIKATAS.

Mažesnių klasių mokiniai sprendė kryžiažodžius, kūrė saugesnio interneto logotipus, rengė informacinius lankstinukus.

Mokyklos bendruomenei buvo primintos saugaus naršymo internete taisyklės, pateikta naudingų nuorodų.

IT mokytoja Daiva

 


Sausio 13-oji

Šiandien - ypatinga diena. Laisve kvėpuojame pilna širdimi.

Sužibo žvakelės mokyklos languose, degė simboliniai fakelai ir laužas kieme. Tai pagarba tiems, kas ant laisvės aukuro paaukojo savo gyvybes. Dainomis ir prisiminimais pagerbėme 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius, įvardinome vertybes, kurios padeda mums LAISVĘ puoselėti ir auginti.

Istorijos mokytoja Laima Uktverienė


Padėka

Dovilų pagrindinės mokyklos bendruomenė dėkoja UAB Mars Lietuva ir jų darbuotojams už skirtą finansinę paramą interaktyvių grindų įsigijimui. Dėkojame už Jūsų gerumą ir kiekvienam linkime asmeninės sėkmės.

Mokyklos direktorius Arūnas Grimalis


Gruodžio 10 d. mokyklos specialioji pedagogė Svaja Venckienė dalyvavo Nacionaliniame žmogaus teisių forume. Tema: Įtraukus švietimas – misija (ne)įmanoma?
Renginio metu buvo diskutuojama ar visos mokyklos pasirengusios priimti vaikus, nepaisant jų turimos negalios, į bendrojo ugdymo mokyklas.


Spalis – mokyklų bibliotekų mėnuo. Šiais metais mokyklos bibliotekoje karaliavo „Pasaulio pasakos“. Vaikai žino daugybę pasakų ar jų pavadinimų, jiems patiko su tolimos šalies princese keliauti į stebuklingą pasakų šalį. Čia prie aukuro išvaikėme blogas ir piktas mintis bei prisiekėme būti daugiškais. O su antrokais ir trečiokais pasirinkome vaidinti lietuvių laiudies pasaką „Ropė“. Vaikai pasirodė esą ir geri pasakotojai, ir puikūs aktoriai.


Spalio 18 dieną 10 klasės mokiniai dalyvavo prevenciniame renginyje „Kova su prekyba žmonėmis“, kuriame išsamiau sužinojo apie prekybą žmonėmis, seksualinį išnaudojimą, vogimą ar daromus kitus nusikaltimus, darbą vergijos sąlygomis. Buvo priminta, kur kreiptis pagalbos visais šiais atvejais.

Dėkojame Klaipėdos apskrities bendruomenės pareigūnams bei jų socialiniams partneriams psichologinės pagalbos centrui ir Telšių vyskupijos Gargždų parapijos Caritui.
 


Mokykla švenčia 50-ąjį jubiliejų

1971 m. spalio 10 d. duris atvėrė naujai pastatyta Dovilų tuomet dar aštuonmetė mokykla. Nuo tada ir skaičiuojame mokyklos gimtadienius bei išleistas mokinių laidas.

Taigi spalio 4–8 dienomis pakilaiai nusiteikę šventėme mokyklos gimtadienį. Savaitės renginius suplanavo organizacinis komanda, o juose dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Mokiniai ir mokytojai pirmadienį pradėjo, o  penktadienį baigė linksmai šokdami „Flashmob'ą“. Kitomis dienomis rungtyniavo įvairiose sporto varžybose (smiginis, stalo tenisas, tinklinis), būrė palaikymo komandas, dalyvavo viktorinose, mokyklos parkelį išpuošė rudens gėrybių ornamentais ir mandalomis. Įžiebė žibintų alėją. Penktadienį sulaukėme svečių: mokyklą aplankė buvęs mokyklos direktorius ir kiti mokytojai. Savaitę trukusi šventė kiekvienam paliko malonių įspūdžių.

 


Sveikų dantukų fiesta

Rugsėjo 30 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė klaipėdos rajono savivaldybės trečiokus į kasmetinį renginį „Sveikų dantukų fiesta“.

Šiemet renginys vyko Dinozaurų parke Radailiuose. Dalyvavo 3b mokinukai kartu su mokytoja Violeta Jonelaityte ir visuomenės sveikatos specialiste Rasa Žiūriene.

Atvykę kūrė savo komandos vėliavą ir pristatė komandą. Vėliau įveikė smagias užduotėles dantukų bei burnos priežiūros tema: veidrodžių labirinte ieškojo kortelių su žodžiais, apverstame name - paslėptiems žodžiams rasti apibūdinimą. Vėliau pasivaikščiojo ir susipažino su riaumojančiais ir judančiais dinozaurais. Vienam jų net išvalė dantukus.

Mokiniai smagiai praleido laiką nuotaikingame parke.


2020-2021 m. m.

Gegužės 21 d., penktadienį, Klaipėdos r. Dovilų pagrindinėje mokykloje apsilankė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene.

Pagrindinis LR Prezidento apsilankymo tikslas – jau gerą dešimtmetį mūsų mokykloje vykstantis įtraukusis ugdymas.

Atvykusį LR prezidentą su pirmąja ponia D. Nausėdiene kiemelyje pasitiko kone visa mokyklos bendruomenė.

Direktorius A. Grimalis atvykusiai delegacijai aprodė visas mokyklos erdves.

Prezidentas ir Pirmoji ponia maloniai šnekučiavosi su mokyklos mokiniais, pedagogais ir kitais bendruomenės atstovais.

Vėliau prezidentas, jo patarėjai ir mūsų mokyklos bendruomenės atstovai dalyvavo diskusijoje apie įtraukųjį ugdymą, bei specialiųjų udgymosi poreikių, elgesio ir/ar emocinių problemų turinčių mokinių  adaptaciją, pasiekimus.

Pokalbyje be mūsų mokyklos bendruomenės narių taip pat dalyvavo Klaipėdos r. meras R. Markauskas, bei Klaipėdos r. savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius.

Tuo metu pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė lankėsi Dovilų etninės kultūros centre ir ten dalyvavo edukacinėse programose.

Dėkojame Valstybės vadovui G. Nausėdai ir pirmajai šalies poniai D. Nausėdienei už norą atvykti ir šiltą bendradarbiavimą.

Klaipėdos r. Dovilų pagrindinės mokyklos administracija

 


Viešojo kalbėjimo konkurse - antra vieta!

Gegužės 11 dieną įvyko rajoninis rusų kalbos viešojo kalbėjimo konkursas. Jis vyko virtualioje konferencinėje aplinkoje. Konkurse dalyvavo pagrindinių mokyklų ir progimnazijos aštuntų bei gimnazijų pirmų, antrų ir trečių klasių mokiniai. Mūsų mokyklai atstovavo 8 klasės mokinys Aron Gun, kuris užėmė garbingą antrąją vietą! Sveikiname Aron su puikiu pasirodymu!


Klaipėdos rajono jaunutėms - sidabras!

Gegužės 5 dieną Telšiuose vyko Lietuvos rajonų, Alytaus ir Klaipėdos miestų komandinės stalo teniso (2007 m.) pirmenybės. Klaipėdos rajono mergaičių komandai atstovavo Gargždų sporto centro auklėtinės, Dovilų pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinės Brilita, Jogailė, Ieva ir Gabrielė. Mergaitės pogrupio etape įveikė Šalčininkų (3:1), Mažeikių (3:0) ir Jonavos (3:1) komandas, o finaliniame etape laimėjo prieš Širvintų komandą (3:1), tačiau nusileido Vilniaus rajonui (1:3), taip iškovodamos antrąją vietą.


Konkursas „Seku, seku pasaką“

Balandžio 29 d. Dovilų pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių skaitovų konkursas „Seku, seku pasaką“. Konkurse dalyvavo: Danielė Mikutytė 1a kl., Martynas Šauklys 1a kl., Matas Endriekus 1b kl., Tomas Butkus 2a kl., Edvinas Gedvilas 3 kl., Jokūbas Lauraitis 3 kl., Emilija Atkočaitytė 4a kl., Samanta Bartusevičiūtė 4b kl.

Konkurse pirmą vietą laimėjo Tomas Butkus, antrą vietą Emilija Atkočaitytė, trečią vietą Martynas Šauklys.


Šią savaitę kartu su miestelio bendruomene ir visa Lietuva švenčiame „Nacionalinę bibliotekų savaitę“. Mūsų mokyklos mokiniai džiaugiasi galėdami vieni iš pirmųjų papildyti ką tik atidaryto „Knygų namelio“ Doviluose lentynas.


Balandis – Autizmo supratimo mėnuo. Atkreipkime dėmesį, kad tarp mūsų gyvena ir kitaip į gyvenimą žvelgiančių žmonių, be kurių pasaulis netektų įvairovės.

Šiandien mūsų mokyklos bendruomenė paminėjo pasaulinę Autizmo dieną. Mes suprantame kas yra šis sindromas ir norime pasidalinti vaikų ypatingais talentais. Pažiūrėkite Olivijos sukurtą animaciją, pasidžiaukite Dovydo piešiniais, paklausykite Harold atliekamos muzikos.

https://youtu.be/SJDrVmPgujc

https://youtu.be/OLjQUQ0bD4M

https://youtu.be/vhU9iAQpUHg

#vaikaibemelo
Pradinukai iš nuotolinio mokymo ką tik grįžo tęsti mokslų į savo klases. Norisi, kad jie vėl prisimintų kelią ir į mokyklos biblioteką. Todėl Vaikų knygos diena buvo puikus metas aplankyti pirmų klasių mokinius. Skaitėme tai progai sukurtą eilėraštį, prisiminėme H. K. Anderseno pasakas, vaikai su džiaugsmu spręndė parengtas užduotėles.

Bibliotekininkė Ramunė


Kovo 23 dieną vyko rajono rusų  kalbos meninio skaitymo popietė. Joje dalyvavo šeštų – devintų klasių mokiniai iš 11 rajono mokyklų. Dalyviai skaitė eilėraščius, apsakymus, sekė pasakas. Mūsų mokyklą atstovavo 7 klasės mokinės Brigita Antanavičiūtė bei Gabrielė Taškūnaitė.  Brigita padeklamavo  gerumu dvelkiantį V. Isakovskio eilėraštį „Vyšnia”, o Gabrielė klausytojus  nukėlė į nuostabų  A.S. Puškino pasakų pasaulį  ir visus nustebino pasirinkto kūrinio ilgumu. Dėkoju mokinėms už nuoširdų darbą  ir puikų rezultatą.

                                                                                         Rasa Norkuvienė


Žemės diena

Kovo mėn. 22-25 d. 5-10 klasėse vykdėme interguotas veiklas geografijos ir biologijos pamokose. Mokiniai dalyvavo Žaliąjame protų mūšyje, pasitikrino žinias apie rūšiavimą, saugomas teritorijas, išteklius, piešė piešinius.

 


Mokyklos direktoriaus Arūno Grimalio sveikinimas Kovo 11-osios proga


Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

1990 metų kovo 11 dieną, apie 22 valandą, po ilgos pertraukos, laisva Lietuvos žmonių valia išrinkta Lietuvos Aukščiausioji Taryba, pradėjo vardinį balsavimą dėl nepriklausomos valstybės atstatymo.

Tai buvo be galo drąsus ir nepaprastai svarbus žingsnis. Šiandien galime džiaugtis ir dėkoti vieni kitiems už laisvę, kurią turime, už galimybes, kuriomis naudojamės ir už žmones, kurie padėjo šią laisvę pasiekti.

Siekdami įprasminti šią reikšmingą datą kiekvienam lietuviui, Dovilų pagrindinės mokyklos mokiniai, istorijos pamokų metu rašė sveikinimo žinutę Lietuvai, mintimis grįžo į 1988- 1990 metų „Dainuojamosios revoliucijos“ įvykių sūkurį bei aktyviai dalyvavo viktorinoje, skirtoje Kovo 11-ąjai.

Mokinių sveikinimai Lietuvai...

Su 31-ouju nepriklausomybės atkūrimo gimtadieniu, mano brangi tėvyne Lietuva! Linkiu visada išlikti nepriklausoma ir laisva šalimi, kurioje gyvena patys laimingiausi žmonės. (Gustas 5a kl.)

Linkiu, kad nepriklausomybės puoselėjimas taptų visų mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. (Armandas P. 5a kl.)

Brangi, Lietuva, būk laisva ir nepriklausoma. Mylėkime, gerbkime ir didžiuokimės šalimi, kurioje gyvename. (Armandas G. 5a kl.)

Linkiu, Tėvyne, tau būti stipriai ir didingai. Tikiuosi, kad gyvuosi dar ne vieną tūkstantį metų! (Urtė 5a kl.)

Istorijos mokytoja Laima Uktverienė

  


Geografijos olimpiada „Mano gaublys“

Kovo 3-4 d. 6, 8, 9 kl. mokiniai dalyvavo kasmetinėje geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“, kuri vyko zoom platformoje. Dėkoju dalyvavusiems ir išbandžiusiems savo jėgas: 6 kl. mokiniams: Jonui Stanevičiui, Tomui Banskiui, Matui Žvaigždinui; 7 kl. mokinėms: Akvilei Lauraitytei, Gabrielei Taškūnaitei, Ievai Pliuškytei; 8 kl. mokiniams: Valdui Kontrimui, Matui Žilevičiui, Pauliui Jakelaičiui; 9 kl. mokiniui Dovydui Abikovui.

Geografijos mokytoja R. Sabaliauskienė

 

 


Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kartu

Mūsų istorijoje viena iš pamatinių datų yra Vasario 16-oji diena. Tai nacionalinė Lietuvos šventė – svarbi ir reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Žinoma, pilietiškumas mūsų mokykloje ugdomas nuolat, tačiau šią, itin svarbią Lietuvai datą, kiekvienais metais stengiamės paminėti ypatingai, – akcentuoja mokyklos direktorius Arūnas Grimalis.

Šiemet mokyklos bendruomenė Vasario 16-ąją mini virtualiose erdvėse. Mokytojos Audronė ir Jolanta Lietuvos gimtadienį ragino aktyviai švęsti namuose, pavyzdžiui, pasipuošti kambarį lietuviška atributika, per lietuvių kalbos pamokas mokiniai sprendė kryžiažodžius Lietuvos istorijos tema, kiekvienas parašė ir po keletą sakinių apie tėvynę.

Dailės ir technologijų mokytoja Rodema vaikams taip pat priminė apie artėjančią Vasario 16-ąją ir paprašė jų nupiešti trispalvę Lietuvą.

Kaip visada džiugina ir pradinukų darbeliai – ačiū jiems ir jų mokytojoms už iniciatyvos palaikymą.

„Lietuva trispalvėje“ nuoroda: https://youtu.be/85RW1tvzQfw


Tarptautinė saugesnio interneto savaitė Dovilų mokykloje

Mūsų mokykloje šią savaitę vyko įvairūs nuotoliniai renginiai „Saugesnio interneto savaitei 2021“ paminėti.

Kurti geresnį internetą kartu pakvietėme visų klasių mokinius bei mokytojus. Virtualūs renginiai vyksta per informacinių technologijų, pasaulio pažinimo pamokas, taip pat klasių valandėlių metu.

Vaikai su mokytojomis žiūrėjo edukacinius filmukus, apie informacijos patikimumą, viešinimą, saugų bei mandagų elgesį internete, sprendė kryžiažodžius, suko galvas viktorinose, rengė informacinius lankstinukus.

Mokyklos bendruomenei buvo primintos saugaus naršymo internete taisyklės, pateikta naudingų nuorodų.

Už bendradarbiavimą dėkojame pradinių klasių mokytojoms, 6-8 klasių vadovams Tomui, Jurgitai bei Virginijai, taip pat Dovilų miestelio bibliotekininkei Eligijai.

IT mokytoja Daiva, bibliotekininkė Ramunė

#SID2021

#SaugusInternete

 


Projektas „Spalvų, šešėlių ir veidrodžių karalystėje“

Dovilų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio skyriaus „Bitučių“ grupė (mokytoja A. Kriščiūnienė) dalyvavo eTwinning projekte „Spalvų, šešėlių ir veidrodžių karalystėje“, kurio iniciatorė Šiaulių l./d. „Ežerėlis“ mokytoja R. Gedvilienė. Projektas vyko sausio mėnesį. Kasdieninėje vaikų veikloje stengėmės sukurti netikėtas situacijas naudojant veidrodžius, šešėlius, apšvietimą, spalvas. Veiklas organizavome ne tik patalpoje, bet ir lauke. Vaikams labai patiko žaisti su įvairiais atspindžiais. Pasitelkėme į pagalbą įvairius kiaurasamčius. Švietėme žibintuvėliais ir gavome netikėtus raštus ant lubų, grindų. Vaikams patiko gaudyti tamsoje šviesos „zuikučius“. Išgauti vaivorykštės spalvas šviečiant į diskus. Netikėtumas buvo užkastas sniege veidrodis, kai vaikai, nukasus sniegą, pamatė savo veidus. Tyrinėjome savo šešėlius, matavome, lyginome, kuris ilgiausias, trumpiausias, plačiausias, siauriausia. Kūrėme šviesos lėlių teatrą. Vaikams labai patiko kurti išgalvotas istorijas. Keliavome į spalvų karalystę. Žaidėme su spalvotu smėliu, šviesos stalu, piešėme ant veidrodžio. Maišėme spalvas vandenyje, šaldėme, stebėjome kaip vanduo virsta ledu. Gautais spalvotais ledo kubeliais puošėme medelį. Bandėme tapyti ant sniego. Iš įvairių dėžių konstravome raketą, kurią dažėme įvairiomis spalvomis. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų


Laisvei 30 metų

Kas laisvas gimė, tas vergu nebus. Laisvė – pirmasis ir tikrasis tautos laimės ir gerovės šaltinis. Netekti jos – netekti galimybės augti ir tobulėti.
 Todėl mes, Dovilų pagrindinės mokyklos bendruomenė, nutarėme pažymėti šią svarbią Lietuvai ir mums visiems datą.
Sausio 13-osios proga vyks pilietinė akcija virtualiu būdu. Dalyvausime socialiniame projekte „Mūsų laisvė užaugo“ https://www.lrt.lt/projektai/sausio-13. Tikime, kad ji padės stiprinti pilietiškumą, meilę savo kraštui, puoselėti istorinę atmintį ir suteiks prasmę Laisvės gynėjų dienai. #30sausio13
Dėkojame mokyklos darbuotojams B. Toliušiui ir P. Kinčiui už idėjų realizavimą.

Audronė, Kristina, Daiva

 


Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 16-oji yra Tarptautinė Tolerancijos diena, minima nuo 1995 metų, UNESCO sprendimu. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių toleranciją.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis - Tolerancijos Dėlionė! Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema.

Pradinukai nieko nelaukdami kibo į darbus. Piešė, kirpo detales ir sudėjo bendrą dėlionę.


Šiaurės šalių literatūros savaitė Dovilų mokykloje

Kiekvienais metais Šiaurės ir kitose Europos šalyse organizuojamas renginys praeitą savaitę pasiekė ir Dovilų mokyklą. Šiuo metu, kaip žinia, mokylose šurmuliuoja tik pradinukai. Tad su jais ir leidomės aplankyti Skandinavijos. Tema „Šiaurės šalys ir pasaulis“ – pažadino smalsumą pažinti gyvenančius svetur. Veiklos turėjome visą savaitę: ruošėme stendus; vaikai klausėsi Šiaurės šalių autorių parašytų knygų ištraukų; analizavo iliustracijas; žiūrėjo animacinį filmuką pagal Astrid Lindgren pasakojimą „Mažylis ir Karlsonas“.

Penktadienį į biblioteką iš visų klasių pradėjo plaukti laiveliai, piešiniai, o iš ketvirtokų sulaukiau ir projektinių darbelių.

Dėkojuvisiems dalyvavusiems vaikams ir jų mokytojoms.

Bibliotekininkė Ramunė


Tarptautinė vaikų draugystės iniciatyva „Say Hi"

Dovilų pagrindinės mokyklos 4a, 4b ir 2a klasės mokiniai prisijungė prie LRT ir laidos „Tūkstantmečio vaikai“ kūrėjų, tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos „Say Hi". Ir kartu su kitais visuomeniniais transliuotojais iš Europos bei Japonijos, mokiniai aktyvių pertraukų metu, mokėsi atlikti  bendrą dainą bei šokį simbolizuojančius pakantumo ir draugystės idėjas. Lietuvoje šios kampanijos šūkis – MATAU TAVE.  #matautave #sayh

Šokio nuoroda: https://youtu.be/QDrQCZdsuik


Oranžinis moliūgų traukinys


Rudens išvyka į Trakus

Mokyklos dešimtokai 2020 m. spalio 7 dieną vyko į Trakų pilies istorijos muziejų. Dalyvavo edukacinėse veiklose: Šaudymas lanku „Taikykis ir šauk ryžtingai“ bei Viduramžių karyba. Buvo pristatyta vizualinė medžiaga apie XII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Apžiūrėjome ginklų ekspoziciją, matavomės riterių šarvus, rankose laikėme kalavijus, arbaletus, strėles. Praktinėje užsiėmimo dalyje šaudėme skirtingų rūšių lankais, išbandėme skirtingus lankų laikymo ir įtempimo būdus. Vyko įspūdingos fotosesijos.

Ilgą kelionę baigėme Aukštadvaryje, kur aplankėme Velnio duobę, kuri yra įtraukta į 100 svarbiausių geologijos objektų sąrašą Europoje.  Duobės dugne paslaptingumą dar labiau sustiprina tai, kad šioje vietoje fiksuojami stiprūs biolaukai, bandėme juos patirti…

Grįžome pavargę ir svajodami apie kitas keliones.

 10 klasės auklėtoja R. Sabaliauskienė


2019-2020 m. m.

Dovilų pagrindinės mokyklos mokiniai apdovanoti „Kalbų Kengūros 2020“ ir vertimų konkurso „Tavo žvilgsnis 2020“ diplomais

Norime pasidžiaugti „Kalbų Kengūros 2020“ dalyviais atstovavusiais Dovilų pagrindinę mokyklą šiais metais ir juos ruošusiomis mokytojomis Rasa Norkuviene (rusų k.) ir Ineta Galdikaite (anglų k.). Mūsų mokyklos mokiniai laimėjo tris Auksinės Kengūros diplomus: šeštokė Brigita Antanavičiūtė (rusų k.), penktokas Dovydas Prelgauskas (anglų k.) ir aštuntokas Antanas Jusčius (anglų k.). Dėkojame ir padėkos raštus gavusiems: penktokui Matui Žvaigždinui (anglų k.), šeštokei Gabrielei Taškūnaitei (rusų k.) ir septintokui Aron Gun (rusų k.).

Taip pat norime pasidžiaugti respubliniknio vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis 2020“ dalyviais, kurie šiais metais buvo apdovanoti išties dideliu skaičiumi diplomų už labai gerą vertimą. Diplomais už labai gerą vertimą iš anglų kalbos apdovanoti šie 5 klasės mokiniai: Oresta Andriekutė, Vytautas Arcišauskas, Tomas Banskis, Erika Gedvilaitė, Deimantė Navajauskaitė, Denisas Ruigys, Arminas Rusys ir Matas Žvaigždinas. Taip pat diplomais už labai gerą vertimą iš anglų kalbos apdovanoti buvo aštuntokai Neila Kažukauskaitė ir Robertas Holverda. Kiti dalyvavusieji gavo padėkos raštus. Šiame respublikiniame vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis 2020“ dalyvavo ir penki mokiniai, kurie vertė tekstus iš rusų kalbos: Kornelija Maskaliovaitė (7 kl.), Brigita Antanavičiūtė, Brilita Jurevičiūtė,  Akvilė Lauraitytė, Gabrielė Taškūnaitė (6 kl.). Visos mokinės buvo apdovanotos  diplomais už labai gerai atliktą vertimą iš rusų kalbos. Dėkojame jiems padėjusioms mokytojoms Inetai Galdikaitei ir Rasai Norkuvienei.


Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanijimai

Birželio 4 d. Valdovų rūmuose iškilmingai išdalyti septintieji Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Žmogaus teisių „Oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti labiausiai 2019 metais šioje srityje pasižymėjusiems asmenims bei organizacijoms. Dovilų pagrindinei mokyklai įteiktas ĮVEIKTOS KLIŪTIES APDOVANOJIMAS. Mokykla įvertinta už neišsenkamą energiją ir nuolatinių kliūčių įveikimą įtraukiant vaikus su negalia į bendrąjį ugdymą.

Dėkojame visai mokyklos bendruomenei už kliūčių įveikimą, pasitikėjimą ir buvimą kartu.Tarptautinė vaikų gynimo diena

Tarptautinę vaikų gynimo dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda skyrė įtraukiojo švietimo politikos ir vaikų lygių galimybių klausimams spręsti. 

Ryte vykusioje vaizdo konferencijoje su įtraukiojo ugdymo ekspertais bei vaikus su negalia auginančiais tėvais dalyvavo ir Dovilų mokyklos direktorius Arūnas Grimalis. Direktorius kalbėjo apie visuomenės požiūrį, mokytojų ir pagalbos specialistų kvalifikaciją, komandinio darbo iššūkius ir švietimo įstatymo pakeitimus.

Prezidentas pabrėžė, kad mokyklose privalome kurti aplinką, kuri suteiktų lygias galimybes kartu mokytis visiems vaikams – taip pat ir turintiems įvairių individualių poreikių dėl negalios. „Visų vaikų galimybės siekti visa ko gražiausio gyvenime yra ir privalo būti vienodos. Mano įsitikinimu, tai yra gerovės valstybės pamatinis principas“, – sakė šalies vadovas.


Dovilų pagrindinės mokyklos 2019–2020 mokslo metų 1–10 klasių ugdymo procesas nuo 2020-06-01 iki 2020-06-18

 1-4 klasių mokslo metų pabaiga

1-4 klasių 2019-2020 m. m. ugdymo procesas baigiasi birželio 4 d.:

1. Iki 2020-05-29 išvedate II –ojo pusmečio rezultatus;

2. 2020-06-01 11.00 val . Mokytojų tarybos posėdis dėl 1-4 klasių II – ojo pusmečio lankomumo , pažangumo analizės.

3. Nuo 2020-06-01 iki 2020-06-04 projektinė veikla.

4. Nuo 2020-06-02 iki 2020-06-04 1-4 klasių mokinių mokslo metų baigimo šventės:

1a, b klasės – birželio 2 d. 11.00 val.

2 klasė – birželio 3 d. 10.00 val.

3 a klasė – birželio 3 d. 11.00 val.

3 b klasė – birželio 2 d. 10.00 val.

4 a klasė – birželio 4 d. 10.00 val.

4 b klasė – birželio 4 d. 11.00 val.

5–10 klasių mokslo metų pabaiga

5-10 klasių 2019-2020 m. m. ugdymo procesas baigiasi birželio 18 d.:

1. 2020-06-01 iki 2020-06-05 pamokos pagal tvarkaraštį nuotoliniu būdu.

2. 2020-06-08 iki 2020-06-12 projektinė veikla, papildomi darbai.

3. 2020-06-12 10.00 val. Mokytojų tarybos posėdis dėl 5–10 klasių III trimestro ir metinės lankomumo ir pažangumo analizės.

4. Nuo 2020-06-15 iki 2020-06-18 mokslo metų baigimo šventės, pasiekimų-pažymėjimų įteikimai.

5 klasė – birželio 15 d. 10.00 val.  

6 ir 7 klasės – birželio 16 d. 10.00 val.

8 ir 9 klasės – birželio 17 d. 10.00 val.

10 klasė – birželio 18 d. 11.00 val.

Nuotolinių (vaizdo) pamokų tvarkaraštis nuo 2020-04-20 dienos

PAMOKŲ LAIKAS

  1. 8.00–8.45

  2. 9.00–9.45

  3. 10.00–10.45

  4. 11.00–11.45

  5. 12.00–12.45

  6. 13.00–13.45

  7. 14.00–14.45

Klaipėdos r. Dovilų pagrindinė mokykla priemonių planas  ir susitarimai dėl ugdymo proceso  organizavimo nuotoliniu būdu

GERB. MOKYTOJAI, TĖVAI (GLOBĖJAI, RŪPINTOJAI) IR MOKINIAI

Artimiausiu metu mūsų laukia sudėtingas laikotarpis, bet visi nauji iššūkiai įveikiami, jeigu visi dirbsime kartu.  Linkiu visiems sėkmingos pradžios.

Informuojame, kad nuo 2020-03-30 d. ugdymas bus organizuojamas nuotoliniu būdu.

Mokykloje bus taikomos nuotolinės mokymosi aplinkos: el. paštas („Mesenger“ ir „Skype“), TAMO el. dienynas ir EDUKA klasė.

Mokytojų ir mokinių, tėvų informavimui (skiriamos užduotys, teikiama žinių teorinė ar praktinė su kitais mokomaisiais dalykais susijusi informacija) bus naudojamas TAMO el. dienynas.

Mokytojai papildomai naudos ir kitas nuotolinio mokymosi aplinkas („Zoom“, „Edmodo“, „Bitdegree“, „Google for Education“ ir kt.).

Mokiniai ir mokytojai dirba pagal 2020 m. sausio 27 d. direktoriaus įsakymu Nr. V1-7 patvirtintą pamokų tvarkaraštį (jį galite rasti TAMO dienyne,  mokyklos tinklapyje dovilupm.lt), pamokų laikas nesikeičia.

Švietimo pagalbos specialistai (spec. pedagogas, soc. pedagogas, logopedas, psichologas ir mokytojų padėjėjai) specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams pagalbą teiks nuotoliniu būdu pagal patvirtintus ir su Jumis suderintus tvarkaraščius.

Specialistų kontaktiniai duomenys:

Kilus klausimams galite kreiptis mokyklos el.paštu dovilupm@gmail.com, telefonu 846444171 arba į mokyklos direktorių Arūną Grimalį el.paštu argrimalis@gmail.com, telefonu 865017618.

INFORMACIJA TĖVAMS (GLOBĖJAMS, RŪPINTOJAMS):

 • Neturintys Tamo.lt prisijungimo  duomenų  tėvai (globėjai, rūpintojai) turi kreiptis į savo klasės vadovą arba elektroninio dienyno   TAMO   administratorę Daivą Vinciūnienę  elektroniniu paštu:  daivuks76@gmail.com

 • Padėkite savo vaikui susiplanuoti dienotvarkę ir motyvuokite jį paskirtas užduotis atlikti laiku. Pratinkite laikytis dienos rėžimo. Pasirūpinkite, kad jie sistemingai tęstų mokymosi veiklą, padėtų namų ruošoje ir turėtų pakankamai laiko aktyviems žaidimams, mėgstamai veiklai bei miegui

 • Jei vaikas susirgo ar turi sveikatos sutrikimų, pirmąją ligos dieną informuokite klasės vadovą žinute elektroniniame dienyne TAMO arba telefonu.

 • Padidėjus elektroninių patyčių grėsmei, užtikrinkite saugų vaikų mokymąsi/elgesį/bendravimą internete. Dėl pastebėtų ar vaiko patiriamų patyčių internete informuokite mokyklos socialinę pedagogę Nijolę Pocienę elektroniniu paštu nijolegargzdai@gmail.com arba telefonu 861476132.

 • Dėl vaikų savijautos ir elgesio (nerimo, baimių, streso) kreipkitės į mokyklos psichologę Vaidą Varnelytę elektroniniu paštu vaidagargzdai@gmail.com arba telefonu 861575114.

 • Domėkitės vaikų poreikiais ir emocine savijauta. Padėkite jiems jaustis saugiai (skirkite laiko išklausymui, apkabinimui, paguodai ar kitokiai paramai). Bendraudami su vaikais stenkitės būti ramūs, nepamirškite, kad jūsų elgesys ir reakcijos daro jiems poveikį. Kalbėkite su vaikais apie tai, kas vyksta, nepalikite jų nuošalyje. Sudarykite vaikui galimybę klausti apie viską, kas jam rūpi ir nuoširdžiai atsakykite į visus klausimus. Prisiminkite, kad atsakymų vengimas gali padidinti jo nerimą.

 •  Saugokite savo šeimą, būkite kantrūs ir supratingi. Atminkite, kad pats geriausias mokymasis – tai tėvų pavyzdys. Todėl jūs turite parodyti, kaip jūs dirbate, planuojate laiką, atidedate malonią veiklą, planuojate rytdieną, ilsitės.

INFORMACIJA MOKINIAMS:

Jei neturi Tamo.lt prisijungimo duomenų, kreipkis į savo klasės vadovą arba elektroninio dienyno TAMO administratorių administratorę Daivą Vinciūnienę elektroniniu paštu:  daivuks76@gmail.com

 • Stebėk mokytojų, klasės vadovo nurodymus elektroniniame dienyne TAMO.

 • Susiplanuok mokymosi dienotvarkę.

 • Laikykis susitarimų su mokytojais ir stenkis nurodytas užduotis atlikti laiku.

 • Būk atsargus internete! Dėl pastebėtų ar patiriamų patyčių kreipkis į socialinę pedagogę.

 • Jeigu neramu ir nori pasikalbėti, kreipkis į mokyklos psichologę, socialinę pedagogę, klasės vadovą.

 • Prašyk draugo, mamos, tėčio, sesers, brolio pagalbos.

 • Išnaudok galimybę mokytis namuose.

 • Saugok sveikatą, būk atsakingas ir sąmoningas.


„Proto mūšis 2020“ 

Kovo 10 d. mokykloje vyko tradicinis, jau dešimtasis konkursas „Protų mūšis“. Šiais metais jis buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atgavimo 30-ečiui. Pamėgtoje viktorinoje dalyvavo 6 mūsų mokyklos mokinių komandos nuo 5 iki 10 klasės, mokytojų komanda ir svečiai iš Ketvergių pagrindinės mokyklos.  Visi dalyviai gavo atminimo dovanėles, o trys, prizines vietas užėmusios komandos, apdovadotos diplomais.
Sveikiname pirmąją vietą  užėmusią Ketvergių pagrindinės mokyklos komandą.

 


Vasario 16-oji mokykloje

Reikia jais ir užaugti. Tęsdami valstybės atkūrimo darbą nepamirškime ir savo vidinės laisvės atkūrimo. Kurkime gėrį, grožį, švieskimės, tapkime oriais Lietuvos šeimininkais.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime įsimintinai - visą savaitę:

Pirmadienis - 100 sakinių tėvynei (A. Simanauskienė)
                    Medžių alėja vėliavos rūbais (D. Vinciūnienė)

Antradienis - Lietuva Trispalvėj (D. Vinciūnienė)
                    Performansas „Trispalvė“ (R. Končiauskienė)
                    Tispalvės apyrankės (A. Triušytė-Norkienė)
                    Už performanso nuotraukas dėkojame Donatui Bielkauskui.

Trečiadienis - Stalo teniso turnyras, kuriose varžėsi 45 mokiniai! (T. Kojelis)

Ketvirtadienis - Puošiame mokyklą rankų darbo kamuoliukais (R. Končiauskienė)

Penktadienis - Šventinis rytas
                      Viktorina klasėse „Lietuva - tai aš, Lietuva - tai mes!“

 


Klaipėdos rajono mokinių Meninio skaitymo šventė-konkursas

Vasario 13 d. Gargždų Muzikos mokyklos salėje vyko nuostabi  Klaipėdos rajono mokinių Meninio skaitymo šventė-konkursas. Mūsų mokyklą joje atstovavo 7 klasės mokinys Valdas Kontrimas. Jis pasakojo G. Morkūno kūrinį „Kvėpuoti pamirštantys vaikai“. Ačiū lietuvių kalbos mokytojai Audronei Simanauskienei už pagalbą rengiantis konkursui.

Sveikiname mokinį užėmus III vietą ir linkime toliau puoselėti lietuvišką žodį.


Renginys „Mes – sveikuoliai Lietuvos“

Dovilų pagrindinėje mokykloje tęsiasi renginiai, skirti Lietuvos valstybės dienai paminėti. Trečiadienį aktyviai dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai. Sveikatos priežiūros specialistė Rasa Žiūrienė, pradinių klasių mokytojos Irena Sireikienė ir Alma Krušinskienė organizavo renginį  „Mes – sveikuoliai Lietuvos“. Klasių mokiniai buvo suskirstyti į komandas. Sportininkų komanda rungėsi linksmosiose estafetėse. Kita klasės grupelė dalyvavo viktorinoje, kurioje demonstravo žinias apie sveiką gyvenseną. Trečioji klasės grupė atliko kolektyvinį darbą – spalvino Lietuvos vaizdą. Šį darbą pratęsdavo atėję vis kiti pradinukai.

 Pradinukai savo darbus Lietuvai skyrė ir kitomis savaitės dienomis. Jie rašė dailyraštį, pynė trispalves virveles, gamino trijų spalvų paukštelius. Šiandien dalyvaus viktorinoje apie Lietuvą.

                                     Irena Sireikienė

 


Stalo tenisas

Šiandien (vasario 3 d.) įvyko Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų stalo teniso varžybos, kuriose dalyvavo 3 mergaičių ir 5 berniukų komandos. Pirmąją vietą mergaičių tarpe, įveikusios Gargždų Minijos progimnazijos ir Vaivorykštės gimnazijos mokines iškovojo Dovilų pagrindinės mokyklos auklėtinės (Brilita Jurevičiūtė, Ieva Pliuškytė, Jogailė Paliulytė). Tarp berniukų vyko labai atkakli kova dėl pirmųjų trijų vietų. Doviliškiai rezultatu 3:1 įveikė Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinę mokyklą bei 3:2 (lemiamame susitikime laimėta 3:2, penktame sete 13:11) Gargždų Kranto pagrindinę mokyklą ir taip iškovojo pirmąją vietą. Komandos sudėtis: Kristupas Elvikis, Deividas Navajauskas, Ernestas Šideikis ir Modestas Jakaitis.

T. Kojelis


Kaimo mokyklų stalo teniso rajoninės varžybos

Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai rajone stipriausi! Šiandien Doviluose įvyko kaimo mokyklų stalo teniso rajoninės varžybos. Mergaičių tarpe varžėsi 5 komandos. Abi Dovilų mergaičių komandos užėmė prizines vietas. Dovilų-2 komanda iškovojo antrąją vietą (nusileido tik Dovilų pirmajai komandai), o Dovilų-1 komanda tapo čempionėmis. Už pirmąją komandą žaidė: Brilita Jurevičiūtė, Ieva Pliuškytė, Jogailė Paliulytė, Brigita Antanavičiūtė, už antrąją komandą: Kornelija Maskaliovaitė, Gerda Holverda, Gabrielė Taškūnaitė. Vaikinų surininko rekordiškai daug - 8 komandos. Vaikinų tarpe Dovilų-2 komanda pusfinalyje po atkaklios kovos nusileido Judrėnų komandai, tačiau kovoje dėl trečios vietos nugalėjo mokinius iš Veiviržėnų ir iškovojo trečiąją vietą. Finale susitiko jau daug metų stalo tenise rajonų finaluose žaidžiantys priešininkai: Dovilai-1 - Judrėnai. Šį kartą Dovilų pirmosios komandos vaikinai buvo stipresni ir tapo čempionais. Pirmosios komandos sudėtis: Airidas Skirsgilas, Kristupas Elvikis, Deividas Valančius, Lukas Gurskas, antrosios komandos: Deividas Navajauskas, Ernestas Šideikis, Modestas Jakaitis. Iškovoję pirmąsias vietas gavome teisę dalyvauti tarpzoninėse stalo teniso varžybose Telšiuose vasario 7 dieną.

T. Kojelis


Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 11-14 dienomis mūsų mokykloje vyko „Šiaurės šalių literatūros savaitė“.  Kaip ir kasmet, savaitės pradžioje uždegėme žvakę, kaip bendrystės su kitomis dalyvaujančiomis šalimis, simbolį. Visą šią savaitę vyresniesiems mokiniams buvo skaitomos ištraukos iš A.Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Už tai nuoširdžiai dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Audronei Simanauskienei. Mažesnieji skaitytojai pasakojimų klausėsi ir animacinius filmus žiūrėjo patogiai įsitaisę skaitykloje ar klasėse. Už tokią pamokėlę dėkojame ir 3b klasės mokytojai Viktorijai Jokubaitienei.

O už nuostabius sveikinimus bibliotekai ypač dėkoju 3b klasės mokiniams.

                                                  Bibliotekininkė Ramunė Repšienė


Lapkričio 16 d. Tarptautinė Tolerancijos diena

2019 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

 Klasių valandėlių metu kalbėjome kas yra tolerancija, kam ji reikalinga ir ar reikia toleruoti viską, kur yra tolerancijos ribos. Mokyklos kabinetų duris papuošėme švyturiais.

 


Šv. Martyno diena

Lapkričio 11 d. Dovilų pagrindinėje mokykloje buvo minima Šv. Martyno diena. Tai pasukutinė rudens šventė. Šią šventę organizavo 4 a ir b klasių mokiniai ir jų mokytojos I. Sireikienė ir D. Dromantė.

     Pradinukai prieš savaitę buvo gavę užduotį pasidaryti žibintus ir pažiūrėti inscenizaciją „Legenda apie Šv. Martyną“. Lapkričio 11-osios ryte visi pradinukai išėjo į mokyklos kiemą su šviečiančiais žibintais. Prieš tai jiems trumpai buvo primintos Šv. Martyno dienos tradicijos ir papročiai.  Vėliau grupelė ketvirtokų, apsirengusių piemenėliais, keliavo po pradinukų klases, kur vaidino trumpą inscenzaciją, kaip piemenėliai šaukdavo žiemą, žaisdavo žaidimus. Kita grupelė ketvirtokų keliavo su Šv. Martyno vaišėmis – meduoliais ir arbata.

    Šviečiančios žibintų ugnelės atnešė šviesos ir šilumos ne tik į ateinantį tamsųjį laikotarpį, bet ir į vaikų širdeles.

                      4a klasės mokytoja I. Sireikienė


Europos kalbų diena mokykloje

Rugsėjo 26 d. Europa mini Europos kalbų dieną. Tuo metu  valstybėse organizuojami renginiai siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms.

Kokia Europos kalbų diena buvo mūsų mokykloje? Mokiniai patarlėmis ir priežodžiais, mandagumo žodžiais, parašytais įvairiomis Europos kalbomis, puošė kabinetų duris, koridorių sienas, laiptinę. Vyresnių klasių mokiniai, kuriuos paruošė užsienio kalbų mokytojos Ineta, Aušra ir Rasa, anglų ir rusų kalba vedė linksmas mankštas pradinių klasių mokiniams.

Mokiniai džiaugėsi savo atliktais darbais bei vaikų emocijomis mankštų metu, o mokytojai – savo mokiniais ir pasklidusiais  po visą mokyklą gražiais žodžiais.

Dėkojame už aktyvų dalyvavimą Europos kalbų dienos veikloje.

Rasa Norkuvienė


Diskusijų festivalis „Būtent“

Rugsėjo 6 d. jau trečią kartą surengtame diskusijų festivalyje „Būtent” tarp aktualių temų buvo ir švietimo klausimai. Čia kalbėta ir apie mokyklos kūrimą visiems. Diskusiją  „Negalią turintys vaikai nori ir gali dirbti kartu, bet kodėl to nenori mokyklos?” moderavęs žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius G. Sarafinas neslėpė nuostabos, kad mokyklas, į kurias integruojami neįgalūs vaikai, Lietuvoje galima suskaičiuoti ant pirštų.

Diskutuoti šia tema buvo pakviesti ir dalyvavo mūsų mokyklos direktorius Arūnas Grimalis bei specialioji pedagogė Svaja Venckienė.


 


7 klasės mokiniai mokslo metus pradėjo puikiai nusiteikę ir aplankė Taurų parką. Tai didžiausias nuotykių parkas Žemaitijoje, kurį įkūrė ekstremalaus sporto entuziastas A.Venckus. 

Mokiniai aplankė XI - XII a. stiliaus Lietuvos gynybinės pilies įtvirtinimus, kurių požemiuose įrengtas mini muziejus. Jame eksponuojama to meto lietuvių ir kryžiuočių artilerija bei IXX a. apylinkėse rasti objektai. 

Mokiniai kartu su auklėtoja keliavo 1 kilometrą 100 pojūčių pėdoms taku, išbandė jėgas laipiodami medžiais, čiuoždami nuo pilies kalno ir kultūringai papietavę restorane palinkėjo sau sėkmingo starto 7 klasėje. 

Klasės auklėtoja V.Jurgulienė


2018-2019 m. m.

„Jaunieji turistai“ keliavo po Žemaitiją

Dovilų pagrindinės mokyklos 3a klasės mokiniai birželio 10–14 dienomis dalyvavo vasaros poilsio stovykloje „Jaunieji turistai“, kurią finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė ir mokinių tėvai. Stovyklą organizavo mokytoja Irena Sireikienė, jai padėjo moksleivių mamos.

Stovyklaudami mokiniai tęsė pažintį su žymiomis Lietuvos vietomis, istoriniais objektais. Ši veikla jau vykdoma trečius metus. Pirmųjų stovyklos metų išvykos buvo skirtos pažinti vietovę, kurioje gyvename. Šių metų stovyklos maršrutai pailgėjo. Dalis išvykų buvo skirtos plėsti pažintį su pajūrio kraštu. Gilinome žinias apie Žemaitijos kraštą. Norėjome pamatyti ir aplankyti kuo daugiau vietovių, apie kurias kalbėjome besimokydami 3 klasėje.

Pirmoji stovyklos diena buvo skirta Dovilams. Mokiniai smagiai leido laiką žaidimų aikštelėje, atliko įvairias užduotis prie Dovilų karjero.

Antrąją dieną vyko į Šiaulius. Čia lankėsi dviračių muziejuje, pabuvojo prie miesto simbolių – Auksinio berniuko, lapės. Po to vyko į alpakų ūkį, esantį Dargaičių kaime.

Trečiąją dieną apsilankė Klaipėdos jūrų uosto direkcijoje. Čia vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu sužinojo apie uosto veiklą. Po to vyko į Klaipėdos verslo inkubatorių, kur klausė pasakojimo, o po jo apžiūrėjo, kaip auginamos krevetės.

Ketvirtąją dieną keliavo po Žemaitiją. Apsilankė Biržuvėnų dvare. Mokiniai klausydami istorijų apie šio dvaro gyventojus, patys ieškojo paslėpto lobio, kurį vėliau ir surado. Suradę lobį kopė į Šatrijos piliakalnį. Visus sužavėjo nuo piliakalnio matomi apylinkių vaizdai. Važiuodami link namų, sustojo Užventyje. Čia mokiniai turėjo galimybę užkopti į apžvalgos bokštą, esantį Ventos slėnyje. Smagiai leido laiką žaidimų aikštelėje. Nuo Užvenčio pasuko link Laukuvos. Paršežerio stovyklavietėje dar turėjo galimybę pažaisti, pabraidyti po ežerą.

Penktąją stovyklos dieną vaikų laukė kelionė į Malūnų kaimą. Pirmiausia pasivaikščiojo po mišką, esantį šalia Malūnų kaimo, apžiūrėjo čia esančias įvairias skulptūras. Vėliau dienos veikla persikėlė į Malūnų kaimo atrakcionus. Stovykla buvo užbaigta prie jūros su atsisveikinimu iki kitų mokslo metų ir šuoliu aukštyn.

 

Mokytoja Irena Sireikienė

Foto Judita Rimkuvienė


Dovilų pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai dalyvavo fizinio aktyvumo programoje „Aktyvus gyvenimui – AG!, pagal projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Klaipėdos rajone“, kurį įgyvendina Klaipėdos raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Labai dėkojame visuomenės sveikatos biuro specialistei Emai Navickienei už puikų laiką, skirtą vaikams, labai įdomius užsiėmimus!


VšĮ „Darnaus vystymo projektai“ įgyvendina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Nerūkyk – gyvenk sveikiau!“.

Projekto tikslas – skatinti vaikus, jaunimą, jų tėvus (globėjus), atsisakyti rūkymo ir sveikiau gyventi.

Projektu siekiama:

 • spręsti tabako ir su jais susijusių gaminių vartojimo didėjimo problemą tarp vaikų ir jaunimo, jų artimiausios aplinkos (tėvų, teisėtų atstovų);

 • suvokti savo asmenines galimybes ir siekius;

 • imtis iniciatyvos tolygiai mažinti suvartojamo tabako ir su jais susijusių gaminių kiekį;

 • gyventi be tabako;

 • sveikai gyventi ir maitintis, sportuoti ir kitaip pastūmėti savo sveikatą.

2019-05-16 Dovilų pagrindinėje mokykloje 8-10 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti užsiėmime, kurį pravedė prevencinės veiklos konsultantas Darius Joneikis. Vaizdinių priemonių pagalba labai aiškiai ir suprantamai papasakota apie rūkymo žalą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Žiūrienė


Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinės mokyklos mokinių taryba teikė paraišką dalyvauti jaunimo veiklos projekte (konkurse) „Laisvalaikis mokyklos erdvėse“.

Projekto tikslas: panaudoti patalpą mokinių laisvalaikiui, skatinti jaunų žmonių iniciatyvą.

Uždaviniai: suburti komandą, organizuoti cokolinio aukšto tvarkymo akcijas.

Rezultatai: projektą patvirtino Klaipėdos rajono Jaunimo reikalų taryba ir skyrė 250 eurų laisvalaikio erdvės tvarkymui. Pirksime dažus ir dekoruosime sienas. Šiandien cokolinis aukštas atrodo taip.


Susitikimas

Balandžio mėnuo - autizmo supratimo mėnuo. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę savo mokykloje išgirsti Tomą. Tomas – vaikinas, kuris ir šiandien jautrus garsams bei jaučia nuolatinį stresą, bet jis puikus pavyzdys, kaip galima sėkmingai gyventi su autizmu. Šiandien Tomui 26 metai. Jis vedęs, turi darbą ir aktyvų gyvenimą. Jo hobiai – fotografija, stalo žaidimai ir kelionės. Taip pat ne vienerius metus šoko egzotinius šokius su ugnimi. Išgirdome patirtį, kaip vaikas su autizmo spektro sutrikimu jaučia ir mato aplinkinį pasaulį. Ar iš tikųjų muilas gali būti toks šlykštus lyg degintų odą? Ar tiesa, kad vaikas gali visus aplinkinius garsus – tiek kalbančią mama, tiek žvirblį už lango ar varvantį čiaupą girdėti vienodai stipriai vienu metu? Ką jaučia vaikas, verčiamas užsidėti šiurkštų drabužį? 

Susitikime dalyvavę mokytojai, tėvai, pagalbos mokiniui specialistai, ilgai diskutavo tarpusavy, uždavinėjo klausimus Tomui, džiaugėsi gavę informacijos, kuri padės geriau suprasti mokykloje besimokančius vaikus. 


Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, UNESCO ir Jungtinių Tautų vienas iš tikslų – įtraukusis ir kokybiškas ugdymas. Įtraukusis ugdymas – tai mokymasis visiems kartu, dėmesys kiekvienam vaikui, mokykla, kurioje gera visiems. Klausimas „Ar gali visi sutilpti po vienos mokyklos stogu?“ Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinės mokyklos bendruomenei kilo prieš devynerius metus. Šiandien jis vis dar toks pat aktualus. Siekiame būti atviri visiems, todėl šiais metais jungiamės kartu su kitomis mokyklomis prie Lietuvos negalios organizacijų forumo įgyvendinamo Amerikos ambasados Vilniuje inicijuoto projekto „Kaip kurti mokyklą visiems?“ 

Vasario mėn. mūsų mokykloje svečiavosi Lietuvos negalios organizacijų forumo atstovė Simona ir Plungės r. Kulių gimnazijos atstovai, su kuriais aptarėme projekto vykdymą ir siekiamybę tapti dar atviresniais visuomenei.

Kovo mėnesį pas mus lankėsi Šilutės r. Vilkyčių pagrindinės mokyklos direktorė su savo komanda. Dalinomės vieni kitų patirtimis, džiaugėmės sėkmėmis ir planavome kaip įveikti nesėkmes integruojant autistiškus vaikus į  sėkmingą ugdymo procesą.

 Be susitikimų, taip pat minėjome Dauno sindromo supratimo, tolerancijos dienas, dalyvavome akcijoje „Mėnuo be patyčių“. 

Ačiū visiems dalyvavusiems.


IT konkursas „Baitukas 2019“

Balandžio 16 d. Dovilų pagrindinėje mokykloje vyko rajoninis 7-8 klasių IT konkursas „Baitukas 2019“. Renginyje dalyvavo 13 komandų iš viso Klaipėdos rajono mokyklų. Kiekvienai mokyklai atstovavo po tris dalyvius. Užduotis sudarė teorinė ir praktinė dalys, kurias mokinai sprendė dvi valandas.

Kol mokiniai sprendė užduotis, jų mokytojai turėjo galimybę sudalyvauti Dovilų etninės kultūros centre rengiamoje edukacijoje. Po konkurso mokiniai ir mokytojai apsikeitė vietomis — pastarieji grįžo taisyti užduočių, o vaikai nuskubėjo į kultūros centrą. Čia, pasiskirstę grupelėmis, jie puikiai leido laiką. Vieni — aplankė Dovilų bažnyčią, kiti — mokėsi lieti žvakes senoviniu būdu ir klausėsi pasakojimo apie bites.

Šiais metais „Baituko 2019“ konkursą laimėjo Dovilų mokyklos komanda: Aistė Jurkutė 8 kl., Uršulė Juraškaitė 8 kl., Erika Jankauskaitė 8 kl. (mokytoja D. Vinciūnienė). Antrąją vietą užėmė Ketvergių pagrindinė mokykla, o tretieji liko „Minijos“ progimnazijos dalyviai.

Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis bei saldumynais.

 Mokytoja Daiva Vinciūnienė


„Ladygolas”

Dovilų pagrindinės mokyklos mergaites salės futbolo varžybose „Ladygolas“ šiemet lydėjo sėkmė. Dalyvauta dviejose amžiaus grupėse: 2006 m. ir jaunesnės bei 2004 m. ir jaunesnės.

Po I-ojo rajoninio etapo gerai sužaidusios abiejų amžiaus grupių komandos išėjo į  II-ąjį etapą, kur susitiko su Klaipėdos miesto „Ladygolo“ žaidėjomis. Po šių mūsų mokyklos mergaitės pateko į Klaipėdos apskrities finalines varžybas, kuriose abi komandos tapo čempionėmis.

Šis apskrities finalas buvo paskutinis etapas jaunesnių mergaičių komandai (g. 2006 m. ir jaunesnės), o vyresniųjų komanda (g. 2004 m. ir jaunesnės) pateko į Lietuvos superfinalą, kuris vyks balandžio 18 d. Prienų arenoje. Linkime sėkmės.


Mano gaublys 2019

Kiekvienais mokslo metais mūsų mokyklos 6- 8 klasių mokiniai dalyvauja Mano gaublys olimpiadoje, kurios tikslas: skatinti mokinių domėjimąsi geografija, sudaryti galimybes visiems 6–12 klasių mokiniams varžytis mokyklų, rajono, miesto, regiono mastu.

Sveikiname Paulių Jakelaitį, 6 kl. mokinį užėmus II-ąją vietą Klaipėdos rajono šeštų klasių mokinių grupėje. Dėkoju visiems mokiniams, dalyvavusiems olimpiadoje.

          Geografijos mokytoja R. Sabaliauskienė


Žemės diena

Kovo 20 d. mokykloje minėjome Žemės dieną.

Vyresniųjų klasių mokiniai fotografavo gyvenamųjų vietų apylinkes, Lietuvos kraštovaizdžius ir kūrėme filmą „Mano Žemė — mano namai”. Mokiniai aktyviai stebėjo vaizdo klipą ir džiaugėsi pamatę savo fotografijas bendrame projekte.

Tiktai keisdami savo kasdienius įpročius prisidedame prie Planetos tausojimo.

                                          Geografijos mokytoja R. Sabaliauskienė


Dovilų pagrindinės mokyklos mokiniai prisijungė prie Sąmoningumo

didinimo mėnesio BE PATYČIŲ.

Mes patyčioms sakome NE. ŠYPSOKIMĖS

Akciją organizavo socialinė pedagogė Nijolė Pocienė


Išmanios knygos

Kovo 27-28 d. mūsų mokykloje svečiavosi Dovilų miestelio bibliotekos bibliotekininkė Eligija Žukauskienė. Ji 1-3 klasių mokiniams pristatė interaktyvias knygas. Vaikai emocingai reagavo, kaip išmaniajame įrenginyje „atgyja“ knygų iliustracijų veikėjai, kaip planetos sukasi aplink saulę, kaip netikėtai pamatai pateiktų užduočių atsakymus. Taip pat pasirodo, jog šiais laikais knygos jau moka „dainuoti“, prakalbti gamtininko Salemono Paltanavičiaus balsu.

Vaikai smalsavo, kaip atpažinti interaktyvias knygas, kokias programėles reikėtų parsisiųsti.


Netradicinė istorijos pamoka

Šią savaitę mokyklos 5 ir 6 klasės mokiniai vyko į netradicinę istorijos pamoką Klaipėdos Mažosios Lietuvos muziejuje. Mokiniai susipažino su 1939-1945 m. Klaipėdos miesto istoriniais įvykiais, stebėjo filmuotą medžiagą, susipažino su ekspozicijomis, išgirdo gyvą istorinį pasakojimą. Džiaugėsi, kad informacija pateikta vaizdžiai, taikant inovatyvias technologijas.

Mokytoja Virginija Jurgulienė


Tarpzoninės stalo teniso varžybos

Kovo 24 dieną Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje įvyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių stalo teniso finalinės varžybos. Tarpzoninėse varžybose dalyvavo 50 komandų, o finalinėse varžybose teisę dalyvauti iškovojo po šešias mergaičių ir berniukų komandas, tarp kurių pateko ir Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinės mokyklos berniukai. Doviliškiai varžėsi su Kelmės r. Pakražančio gimnazija, Vilniaus r. Mickūnų gimnazija, Kauno r. Domeikavos gimnazija, Prienų r. Skriaudžių pagrindine mokykla bei Joniškio r. Gataučių Marcės Katiliūnės mokykla.

Visos mokyklos rungėsi rato sistema, todėl teko sužaisti su kiekviena komanda. Po labai atkaklių ir iki pat vakaro trukusių kovų Dovilų pagrindinės mokyklos auklėtiniai nusileido tik Mickūnų gimnazijos komandai rezultatu 1:3 ir džiaugėsi antrąją vieta kaip ir praėjusiais metais. Berniukai buvo apdovanoti taure, medaliais, diplomais, Lietuvos mokyklų žaidynių marškinėliais bei kamuolių rinkiniu. Komandą atstovavo: Airidas Skirsgilas, Laimonas Baškys, Kristupas Elvikis ir Deinas Cirtautas.

Po komandinių varžybų taip pat įvyko ir asmeninės varžybos, kuriose dalyvavo 22 mokiniai. Praėjusiais metais čempionu tapęs Airidas Skirsgilas, šiemet suklupo pusfinalyje, tačiau kovoje dėl trečiosios vietos užtikrintai rezultatu 3:0 įveikė savo priešininką iš Mickūnų gimnazijos ir buvo apdovanotas trečiąja vieta. Airidas pripažino, jog norėjo pakartoti praėjusių metų pasiekimą, o nepavykus to padaryti - pasižadėjo dar rimčiau treniruotis ir tai įgyvendinti sekančiais metais.

Sveikiname ir džiaugiamės Dovilų pagrindinės mokyklos auklėtinių  sėkme Lietuvos mokyklų žaidynėse.


Valstybės dienos atkūrimo renginių savaitė Dovilų mokykloje

Praeitą savaitę Dovilų pagrindinėje mokykloje nuotaikingai paminėta viena svarbiausių švenčių skirtų Lietuvai— Valstybės atkūrimo diena.

Mokykla buvo išpuošta ne tik trispalviais karpiniais. Klasių duris mokiniai apklijavo išpieštais savo rankų kontūrais — taip įgyvendindami sumanymą „Pasveikinkim savo Tėvynę“.

Mažieji per pamokas rengė viktorinas iš Lietuvos istorijos, geografijos, apie žymius žmones. Vyresnieji, puošdami klases, klausėsi jiems patinkančios muzikos ir apie ją pasakojo savo klasių vadovams.     

Nuo trečiadienio per pertraukas mokyklos fojė buvo rodomi video „Neregėta Lietuva“, pažintis su didžiaisiais Lietuvos miestais.

Penktadienį vyko tradicinis tai progai skirtas konkursas „Protų mūšis“. Šį kartą renginys vyko neseniai atnaujintame Dovilų etninės kultūros centre, į kurį maloniai pakvietė šeimininkai. Konkurse entuziastingai dalyvavo ne tik mokyklos, bet ir miestelio bendruomenė.

Įdomi ir turininga Vasario 16-ajai skirta savaitė Dovilų mokykloje pakylėjo nuotaiką tiek mokiniams, tiek mokytojams.


Stalo teniso varžybos

Gruodžio 8 dieną Gargždų Kranto pagrindinėje mokykloje vyko stalo teniso varžybos tarp Gargždų sporto mokyklos stalo teniso skyrių (Dovilų, Judrėnų bei Gargdžų). Varžybose iš viso dalyvavo 38 mokiniai, iš kurių 17 buvo doviliškiai.

 Vaikai buvo suskirstyti į dvi grupes: pradedančiųjų bei pažengusiųjų. Pradedančiųjų grupėje žaidė: Kornelija Maskaliovaitė, Kamilė Meižytė, Ramunė Budvytaitė, Jogailė Paliulytė, Paulius Jakelaitis, Vytautas Arcišauskas, Erlandas Šideikis ir Kristina Jucytė. Pažengusiųjų grupėje žaidė: Brilita Jurevičiūtė, Modestas Jakaitis, Kristupas Elvikis, Artūras Elvikis, Artūras Petrikas, Ernestas Šideikis, Ernestas Stonkus, Ieva Pliuškytė, Deinas Cirtautas ir Eimantas Šmitas.

Pradedančiųjų grupėje Ramunė Budvytaitė iškovojo 7-ąją vietą, Vytautas Arcišauskas 5-ąją, Kornelija Maskoliovaitė 4-ąją, o Jogailė Paliulytė pasipuošė Sidabro spalvos medaliu ir taure.

Pažengusiųjų grupėje vyko labai įnirtingos kovos, ir net penki doviliškiai prasibrovė į pagrindinijį TOP-8 finalą. Po labai atkaklių kovų, Ernestas Šideikis - 8-ta vieta, Deinas Cirtautas 7-ta vieta, Modestas Jakaitis 5-ta vieta. Dėl trečiosios vietos kovojo taip pat Dovilų mokyklos vaikai - Brilita Jurevičiūtė ir Kristupas Elvikis. Po atkaklios kovos trečiosios vietos taurę į viršų kėlė Kristupas Elvikis.

Sekančios stalo teniso varžybos į kurias vyks Dovilų mokyklos mokiniai, tai gruodžio 15 dieną startuojančios Žemaitijos regiono asmeninės vaikų pirmenybės.

T. Kojelis

2018-12-10


Sporto šventė

Gruodžio 7 dieną, Dovilų pagrindinėje mokykloje vyko sporto šventė. Pradinių klasių mokiniai savo jėgas išbandė estafetėse bei žaisdami kvadratą. 1-2 klasių mokiniai varžėsi per pirmąsias dvi pamokas, o trečiokai bei ketvirtokai jėgas surėmė per trečią ir ketvirtą pamokas. Tuo tarpu mokyklos koridoriuose buvo surengtas stalo teniso turnyras, kuriame dalyvavo virš 30 vaikų. Mergaičių tarpe nenugalima buvo penktokė Brilita Jurevičiūtė, kuri laimėjo net prieš vyresnes mergaites ir iškovojo pirmąją vietą. Antrąją vietą laimėjo aštuntokė Ineta Petrauskaitė, o trečiąja vieta gavo tenkintis taip pat prieš vyresnes mergaites kovojusi penktokė Ieva Pliuškytė. Berniukų tarpe savo stiprumą įrodė vyresnieji mokyklos mokiniai. Čempionu tapo devintokas Airidas Skirsgilas, finale po gražios kovos įveikęs dešimtoką Laimoną Baškį, kuris tenkinosi antrąja vieta. Nustebino trečiosios vietos laimėtojas. Kiek netikėtai trečiąją vietą iškovojo penktokas Deinas Cirtautas, dėl trečiosios vietos jis įveikė net tris septintokus, prieš kuriuos visada sekdavosi žaisti labai sunkiai, tačiau varžybos visai kas kita - susikaupimas, didelis noras ir pastangos davė savo vaisių, o vyresnėliai gavo nuleisti galvas.

Po stalo teniso varžybų įvyko futbolo turnyras, kuriame užsiregistravo keturios komandos. Trečiąją vietą iškovojo Ernesto Stonkaus, Roberto Holverdos ir Deivido Navajausko trijulė, kuri kovoje dėl trečios vietos įveikė savo bendraamžių suburtą komandą. Dėl pirmosios kovos vyko labai graži ir įnirtinga dvikova ir tik  likus paskutinei minutei buvo įmuštas lemiamas įvartis. Rezultatu 2:1 pirmąją vietą iškovojo Airido Skirsgilo, Laimono Patlabos, Ernesto Valančiaus ir Deivido Valančiaus komanda. Antroji vieta atiteko Inetos suburtai komandai, kurios sudėtyje žaidė Domantas Jucys, Laimonas Baškys, Kajus Talmontas ir Ineta Petrauskaitė.

Pradinių klasių mokiniai buvo apdovanoti sporto inventoriaus krepšeliais, o stalo teniso bei futbolo nugalėtojai - medaliais ir simboliniais prizais. Vaikai, kuriems deja šį kartą nepasiskė, neliko nuskriausti, visi gavo po saldų skanėstą.

T. Kojelis

2018-12-10


Jaunimo apdovanojimų vakaras „Auksinės lemputės“

Gruodžio 5 d. 18 val. Klaipėdos r. jaunimo organizacijos buvo pakviestos į apdovanojimų vakarą „Auksinės lemputės“. Mūsų mokyklos mokinių tarybos nariai, kartu su mokyklos mokinių tarybos koordinatore mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Jurguliene, taip pat dalyvavo šiame renginyje. Trys aktyviausi tarybos nariai L. Baškys, E. Jurkutė ir E. Kareivaitė buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Šis renginys, kuris organizuojamas septintą kartą, mums labai patiko ir skatina imtis naujų išūkių ir idėjų įgyvendinimo.

E. Kareivaitė ir A. Skiezgilas 9 kl.

 

 

2018-12-10


Lapkričio 16 d. pasitikome Tarptautinę Tolerancijos dieną su
TOLERANCIJOS RAKTU!

Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Mūsų mokykloje įrengėme „Tolerancijos raktinę“. Mokiniai ir jų tėveliai bei mokytojai  nešė senus, nenaudojamus raktus, kuriuos sukabinome „Tolerancijos raktinėje“. Ir nesvarbu koks jis, medinis, popierinis, metalinis ar muzikinis – svarbiausia, kad jis būtų prasmingai naudojamas ir pasiektų tikslą – IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ!

2018-11-16


Mokyklos jaunųjų sveikatos ambasadorių klubo nariai ruošiasi  artėjančiai  Pasaulinei AIDS dienai. Jie praves pamokėles ir protų kovas 1-10 klasių mokiniams. Klubo veiklą kordinuoja  visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Žiūrienė.


Projektas „Netradicinis ugdymas mokyklose: Leisk man padaryti pačiam
 ir aš išmoksiu!“

Vaiko emocijų išraiškos kontrolės VEIK ugdymo programa Dovilų pagrindinėje mokykloje gyvuoja jau ketvirti metai. Mokyklos psichologė Vaida Varnelytė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Žiūrienė moko vaikus tinkamai išreikšti savo emocijas.


Kauno r. švietimo centras organizavo konferenciją „Socialinė ir emocinė sveikata Lietuvos geros mokyklos kontekste“. Buvo pakviesti penkių Klaipėdos r. Sveikatą stiprinančių mokyklų bei Klaipėdos r. visuomenės sveikatos biuro atstovai. Mūsų mokyklą atstovavo ir dalinosi patirtimi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Jurgulienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Žiūrienė.

Akimirkos iš konferencijos, kuri sustiprino motyvaciją veikti R.Žiūrienės nuotraukose.

 


Pamoka netradicinėje aplinkoje

Spalio 22 dieną penktokų gamtos pamoka vyko mokyklos kieme. Mokiniai, pasisiskirstę grupelėmis, tyrinėjo mokyklos aplinkoje augančius augalus, grybus, stebėjo gyvūnus bei dirvožemio gyventojus. Tyrimo rezultatus užrašė, formulavo hipotezes bei išvadas.

Pamoka buvo naudinga, nes praplėtė vaikų žinias apie mokyklos aplinkoje esančius gyvuosius organizmus, ugdė praktinius įgūdžius, skatino mąstyti, veikti, kurti, padėti vienas kitam.

Gamtos mokytoja R. Sabaliauskienė

2018-10-22


Svečiuose „Didenybės Moliūgai”. Ačiū pradinių klasių mokinukams ir jų tėveliams.


Pažinkime Lietuvą

Atėjus auksiniam spaliui, 8 klasės mokiniai išvyko į Kauną.

Mieste mokiniai lankėsi IX Forto Okupacijų ekspozicijoje, susipažino su IX forto istorija. Labiausiai patiko IX forto gynybinių įtvirtinimų struktūra: požeminės susisiekimo galerijos, artilerijos ginkluotė. Parašėme 100-čio linkėjimą Lietuvai.

Nuvykę į Pažaislį, mokiniai susipažino su Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansambliu, kuris  yra vienas puikiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje.

Kelionėje skambėjo dainos,  kad laikas neprailgtų, atlikome kūrybines užduotis.

8 kl. auklėtoja R. Sabaliauskienė


Konkursas „Judrioji mokykla“

Rugsėjo 16-22 d. paskelbta Europos judrumo savaitė. Klaipėdos raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šiais metais organizavo rajoninį konkursą „Judrioji mokykla“. Ir mums pasisekė! Tapome konkurso nugalėtojais. Atvykę svečiai: Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Klaipėdos raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė, Klaipėdos raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Dovilė Skuodaitė pasveikino ir įteikė dovanas.

Sveikatos priežiūros specialistė R. Žiūrienė

2018-10-19


Spalio 18 d. Dovilų pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai lavino pirmosios pagalbos įgūdžius, dalyvaudami projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas Klaipėdos rajone“. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos socialinio fondo lėšomis.

Sveikatos priežiūros specialistė R. Žiūrienė

2018-10-18


Dantukų konkursas

Dovilų pagrindinės mokyklos rinktinė komanda, kurią sudarė 3A ir 3B klasių mokiniai bei sirgaliai dalyvavo rajoniniame konkurse „Sveiki dantys“. Smagus buvo ir pasiruošimo procesas ir konkursas! Ačiū vaikams už puikią nuotaiką! Sirgaliams už super palaikymą! Visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Rasai už suteiktas žinias, mokytojai Daivai už puikiai paruoštą namų darbą ir nuoširdžią bendrystę!


47-asis mokyklos gimtadienis

Visą šią savaitę Dovilų pagrindinė mokykla gyvena šventinėmis nuotaikomis. Švenčiame mokyklos 47-erių gimtadienį. Pirmadienį mokykla pasipuošė rudeniškomis puokštėmis, 1-5 klasių mokiniai sukosi šokio ritmu, antradienį sodinome ąžuoliukus, trečiadienį linksmai pozavome prie gimtadienio papuoštos sienelės, ketvirtadienį dėjome savo delnų anspaudus, penktadienį skanduodami savo šūkius ir dainuodami gimtadienio dainą užbaigėme šventę.
 


2018-10-12


Džiaugiamės, kad Klaipėdos r. Dovilų pagrindinė mokykla jau 10 metų vykdo Olweus patyčių prevencijos  programą ir ketvirtą kartą yra sertifikuota „OLWEUS MOKYKLA“.

 


Konkursas „Judriausia mokykla“

2018 m. rugsėjo 17-21 dienomis mokykla prisijungė prie Europos judrumo savaitės. Ta proga Klaipėdos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pirmą kartą organizavo konkursą „Judriausia mokykla“, kuriame dalyvavome ir mes. Jaunieji mokyklos ambasadoriai organizavo įvairias veiklas: nuotaikingas rytinės mankštas, judrias muzikinės pertraukas, estafetes, žaidimus ir pan.

Ačiū visiems dalyvavusiems!

2018-09-22


Mes, Klaipėdos r. Dovilų pagrindinės mokyklos mokinių tarybos nariai ir kiti aktyvūs mokiniai, 2018 metais sausio mėnesį Klaipėdos r. savivaldybės jaunimo reikalų tarybai teikėme paraišką dalyvauti jaunimo iniciatyvų skatinimo projekto konkurse „Laisvalaikis mokyklos erdvėse“.

Numatėme tikslus, uždavinius ir priemones projektui įgyvendinti. Nuo 2018 m. kovo mėn., kai projektas buvo patvirtintas, ne kartą rinkomės, derinome veiklas, diskutavome, ruošėme tvarkymo akcijas (sodinome gėles, valėme aplinką), organizavome sporto, šeimos šventes, kvietėme aktyvius ir gerai besimokančius 5-10 klasių mokinius į „Naktį mokykloje“.

Pirkome reikalingas ilgalaikes priemones: stendą, keramikinius vazonus gėlėms sodinti, Jie puošia mūsų mokyklą ir kiemelį. Kiemas tapo laisvalaikio praleidimo vieta.

Baigiantis mokslo metams, birželio 15 d., pristatėme įgyvendintą projektą. Tikimės, kad atlikti darbai, džiugins mokyklos bendruomenę ne vienerius metus.

Šis projektas įgyvendintas, planų dar turime ir tikimės bendruomenės palaikymo įrengiant suoliukus.

2018-09-14


2017-2018 m. m.

2018-04-12 Garždų kultūros centre vyko forumas „Skrydis į sveikatą“, skirtas sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo įkurimo 25-čiui. Forumo tikslas - suburti ugdymo įstaigas į sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą, pristatyti jo naudą ir pasiekimus. Gerąja patirtimi dalijosi ir Dovilų pagrindinės mokyklos komanda: mokyklos direktorius, sveikatos priežiūros specialistė ir jaunieji mokyklos sveikatos ambasadoriai. Mokykla yra sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle antri metai.

 


2018 metų gegužės 10-11 dienomis Dovilų pagrindinėje mokykloje vyko integruoto sporto mokymai. Juose dalyvavo ir mokyklos atstovai: spec. pedagogė, sveikatos priežiūros specialistė, pradinių klasių mokytojos, kūno kultūros mokytojas. Mokymai vyko dvi dienas, pirmoji buvo skirta teorinei daliai, o antrąją dieną atlikome testus ir smagiai mokėmės ir žaidėme futbolą. Beje, kartu su mumis žaidė ir specialiųjų poreikių vaikai.

 

 


Kiekvienais metais kovo mėnesį Lietuvoje vyksta kampanija „Veiksmo savaitė be patyčių“. Iniciatyvos tikslas - sumažinti žeminančio elgesio paplitimą mokyklose ir kitoje vaikų aplinkoje. Patyčias stabdyti reikia nuolatos, sistemingai ir į tai turi įsitraukti ne tik visa mokyklos bendruomenė, bet ir visa visuomenė. Dovilų mokykloje vyko akcija prieš patyčias „Patyčioms sakome NE“. 


Edukacinė pamokėlė miestelio bibliotekoje

Mūsų mokykla tęsia malonų bendradarbiavimą su Dovilų miestelio biblioteka. Ketvirtokai ir penktokai visai neseniai aplankė bibliotekoje atidarytą Frydricho Augusto Štiulerio parengtų Dovilų evangelikų liuteronų bažnyčios statybos brėžinių parodą. Mokiniai susidomėję klausėsi bibliotekininkės Eligijos Žukauskienės pasakojimo apie Dovilų bažnyčios statybas ir miestelio parapijos kūrimąsi.

 


Žemės diena Atkurtos Lietuvos 100-čiui paminėti

Kovo 20 dieną mokyklos bendruomenė paminėjo Žemės dieną. Prisiminėm žymiausius lietuvius, kurie garsino Lietuvos vardą pasaulyje savo darbais, atradimais, tyrinėjimais. Kalbėjome apie Valdą Adamkų, Vladą Vitkauską, Joną Čerskį, Joną Meką, Birutę Galdikas, Olegą Truchaną, Hermaną Joną Šulcą, Antaną Mockų ir kt., žemėlapyje nurodėme jų veiklos vietas.

Geografijos mokytoja Rita Sabaliauskienė


Doviliškės mokinės visai Lietuvai dainavo šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje

Trys mūsų mokyklos  7 kl. mokinės — Erika Jankauskaitė, Gabija Jonauskaitė ir Gabija Staniūtė šį mėnėsį dalyvavo respublikiniame projekte „Jungtinis Lietuvos vaikų choras”. Net šešis šeštadienius Gargždų muzikos mokykloje mergaitės repetavo su kitų rajono mokyklų mokinėmis.

Kovo 3 d. šis rajono mokyklų choras Gargždų miesto gyventojams ir miesto švečiams surengė nuostabų koncertą „Daina Lietuvai”.

Kovo 11 d. šis kolektyvas su mūsų mokyklos mergaitėmis vyko į Vilnių, kur Kovo 11-osios proga vyko iškilmingas koncertas Šv.Kotrynos bažnyčioje. Iš 33 šalies miestų ir miestelių susirinkę per du šimtus jaunųjų atlikėjų šventiniame renginyje atliko gražiausias dainas Lietuvai. Gausiam chorui pritarė Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras.

Renginys mūsų mokyklos mergaitėms paliko ne tik išdildomų įspūdžių, bet ir, pasak jų, suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, galimybę pasisemti patirties ir atskleidė dar neišnaudotas galimybes.

Dėkojame 7 klasės mokinėms Erikai J., Gabijai J. , Gabijai S. Ir choro vadovui mokytojui Gžegožui Krušinskiui.

 

Vasario 16-osios minėjimas mokykloje

Atkurtos Lietuvos šimtmečiio renginiai Doviluose prasidėjo vasario 15 d. šventiniu minėjimu mokykloje. Dovilų miestelio bendruomenė su trijų spalvų vėliavėlėmis rankose giedojo Lietuvos himną, klausėsi trumpos istorijos pamokėlės, matavo visų austą „Šimto joustų taką”. Mokyklos direktorius A. Grimalis visus pasveikinimo su Atkurtos Lietuvos šimtmečiu, o jaunajai kartai palinkėjo aktyviai kurti savo ateities valstybę. Po minėjimo mokiniai sporto salėje šoko specialiai šiam renginiui skirtą šokį  „Tu Lietuva, tu mana”.

Mūsų mokykloje visus Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtus projektus, veiklas, darbus, darbelius, renginius vainikavo jau Vasario 16-osios tradicija tapęs konkursas „Protų mūšis“. Šį kartą dauguma klausimų buvo apie praėjusiam Lietuvos šimtmečiui svarbius įvykius, pasiekimus, datas. „Protų mūšiui 2018“ atsakingai ruošėsi ir dalyvavo šešios 5-10 klasių komandos (po vieną mokinį iš kiekvienos klasės), bendra mokytojų ir mokinių tėvų komanda bei Dovilų etninės kultūros centro darbuotojai. Čia dalyviai, kaip ir kaskart, ne tik pasitikrino savo žinias, bet, kaip patys sakė, sužinojo ir daug naujų bei įdomių dalykų.

Pirmąsias tris vietas užėmusios mokinių komandos vyks į Valdovų rūmus Vilniuje. O nekonkursine tvarka, bet tarpusavyje labai azartiškai besikovusios mokyklos bendruomenės ir Dovilų etninio kultūros centro komandos gavo pakvietimus į pasirinktą spektaklį. 

Dėkojame „Protų mūšio 2018”rengėjams bei visiems dalyvavusiems.

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginiai mokykloje

Dovilų mokyklos, darželio, etninio kultūros centro bendruomenės Lietuvos šimtmečio renginiams intensyviai ruoštis pradėjo nuo lapkričio mėnesio. Buvo aptartos galimos veiklos, renginiai. Na o darbai prasidėjo iš karto po Naujųjų metų.

Pirmiausia mokyklos langus papuošė trispalvės saulės. Laukdami Atkurtos Lietuvos šimtmečio pradinių klasių mokinukai nenustygo vietoje – jie karpė ir klijavo po šimtą geltonų, žalių ir raudonų vėliavėlių, kurias visai mokyklos bendruomenei išdalino šventės minėjimo dieną. Taip pat kiekviena pradinukų klasė susavo mokytojomis pasisiūlė padaryti po 100 darbelių Lietuvai. Vieni pirmokai karpė trispalvius drugelius, kiti – lankstė 100 trijų spalvų malūnėlių; antrokai iš šimto įvairių geometrinių figūrų klijavo paveikslą; trečiokai iš šimto  iškirptų dėlionės detalių dėliojo Lietuvos žemėlapį, o ketvirtokai kepė trispalvius blynus-širdeles Lietuvai.

Pradinių klasių mokiniai Atkurtos Lietuvos šimtmečiui rašė dailyraštį. 5-8 klasių mokiniai, padedami savo lietuvių k. mokytojų, iš  grožinių kūrinių rinko ir užrašė po 100 sakinių apie Lietuvą , o devintoje klasėje ši idėja jau išaugo ir į projektą – „100 sakinių Lietuvai”.

Vaikai parengė ne tik fotografijų parodėlę, bet ir visą filmuotos medžiagos ciklą apie istorinį bei dabartinį Dovilų miestelį ir jo apylinkes.

 Nuo vasario pradžios visa mokyklos bendruomenė, mokinama Dovilų etninės kultūros centro etnologės, audė bendrą „Šimto juostų taką“. Šimtajuosčio ilgis Vasario 16-ąją buvo apie 15 m.


Nuo vasario 5 d. į Dovilų pagrindinę mokyklą atkeliavo senieji amatai. Laukdami Vasario 16-osios šventės vaikai ir mokytojai audžia bendrą „Šimto juostų taką“. Tai tradicinis kutinio tako audinys. Bendruomenė supažindinama su audimo amatu, o vaikiškas smalsumas suburia į vieną gražią šeimą. Audimą pristato Dovilų etninės kultūros centro etnologė Irena Jonikaitė.

 


Sausio 26 d. Gargždų muzikos mokykloje vyko mokinių meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo 5 klasės mokinys Valdas Kontrimas. Įtaigiai perskaitęs ištrauką iš Vytauto V. Landsbergio knygos „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“, 5-8 klasių amžiaus grupėje jis užėmė II vietą.


Gruodžio 11 d. Klaipėdos Sendvario progimnazijoje keli mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo „Šokoladinėje pasakoje“, kurioje sukūrė mažą stebuklą - šokoladinį namelį.

  

Popietė „Sniego gniūžtė“

Nerealiai smagią popietę Klaipėdos r. Visuomenės sveikatos biuras suorganizavo rajono mokyklų jauniesiems sveikatos ambasadoriams! Renginys vyko svetingame Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre. Šiame renginyje dalyvavo ir Dovilų pagrindinės mokyklos jaunųjų ambasadorių klubo nariai: Talmontas Kajus, Trakšelis Paulius, Čiunkaitė Kornelija, Kareivaitė Eligija, Staponas Kęstutis, Tverijonaitė Viktorija.

Mokykloje klubo veiklą koordinuoja visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Žiūrienė. Programa SNIEGO GNIŪŽTĖ – tai psichotropinių medžiagų vartojimo prevencinė programa, skirta jauniems žmonėms.SG tikslas - neformaliai bendraujant įtikinti paauglius, jog alkoholio ir kitų narkotikų vartojimas yra žalingas fiziniam, socialiniam ir emociniam vystymuisi.

Puikiai „pasikrovėme“ naujų idėjų, minčių, žaidimų ir dar daug visko!To, ko išmokome noriai dalinsimės su bendraamžiais!


„Sveikuolių sveikuoliai“ ambasadoriai

Antrus metus gyvuojantis mokyklos jaunųjų ambasadorių klubas vienija 7 jo narius. Klubo veiklą kordinuoja visuomenės sveikatos specialistė Rasa Žiūrienė. Dovilų pagrindinės mokyklos jaunieji sveikatos ambasadoriai-puikūs pagalbininkai! Lapkričio 24 d. Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas, kurį organizavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. „Organizuoti tokį renginį, kuriame kartu su mokytojais, visuomenės sveikatos specialistais dalyvavo apie 400 dalyvių – ne tik didelė garbė, bet ir atsakomybė. Dėkoju visiems prisidėjusiems prie konkurso organizavimo“, – sakė vicemerė Violeta Riaukienė.

Džiaugiamės, kad ir mūsų mokyklos jaunieji sveikatos ambasadoriai noriai talkino konkurso metuBeje savanoriai dalyvavo ir  edukacinėje veikloje. Mokėsi pinti  draugystės apyrankę draugui. Ir grįžo namo pasipuošę apyrankėmis. Dėkojame vaikams už nuoširdumą ir gerą nuotaiką!

 


Tolerancijos diena

    Lapkričio 16-tąją mūsų mokykla minėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Šių metų simbolis – rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi įvairūs darbai; rankos sukuria, rankos sugriauna.

Mokyklos pradinių klasių mokiniai piešė rankas, kūrė įvairius meninius darbelius ir jais puošė mokyklos erdves. Vyresniųjų klasių mokiniai fotografavo rankas. Iš nuotraukų sukurta meninė kompozicija skambant muzikai džiugino mokinius, mokytojus ir visus atvykusius.

Rusų k. mokytoja Rasa Norkuvienė

 


Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Dovilų pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 16–17 d. mūsų mokykloje vyko „Šiaurės šalių bibliotekų savaitės“ renginiai, kurie jau daugelį metų vyksta visose Šiaurės ir Pabaltijo šalyse. Pagrindinė projekto idėja – skatinti skaityti įvairių šalių literatūrą. Pirmadienis tradiciškai yra didžioji skaitymo balsu diena – Šviesos ir žodžio šventė. Šią dieną visose klasėse vyko garsinio skaitymo pamokos.

Metų tema – „Šiaurės salos“. Pažinti Šiaurės salas pasitelkėme ne tik informacinę, pažintinę, bet ir grožinę literatūrą. Mokyklos 1–3 klasių mokiniai (mokytojos A.Krušinskienė,           I Sireikienė, L. Kizalavičienė, E. Jucienė) pasiklausę suomių rašytojo kūrinio „Lobių sala“ ištraukos, piešė piešinius „Aš – piratas“. 4 klasės mokiniai su savo mokytoja (A. Triušytė) aptarė ir piešė daiktus, kurie praverstų išgyvenimui negyvenamoje saloje. Tema „10 daiktų, kuriuos pasiimčiau į negyvenamą salą“ sudomino ne tik vyresniųjų klasių mokinius, bet ir mokytojus: teko paplušėti, kolkiekvienas atradome tinkamiausius variantus.

Keletas 5-6 klasių mergaičių sukūrė po eilėraštuką pagal plakatą (jame pavaizduotos salos, jūra, ledynai, laivai). 7-8 klasių mokiniams vyko pažintinės geografijos-istorijos pamokos apie Šiaurės salas (mokytojos R. Sabaliauskienė,  R. Repšienė). 7-9 klasių mokiniai per etikos pamokas diskutavo apie Šiaurės salų gyventojus, jų uždaras bendruomenes, specifinį gyvenimo būdą (mokytoja V. Jurgulienė).

Visą savaitę Šiaurės salų kraštovaizdžiu per pertraukas buvo galima grožėtis I a. fojė rodomuose pažintiniuose video filmukuose (mokytoja D. Vinciūnienė).

Įvairios parodėlės iš Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginių bus eksponuojamos mokyklos bibliotekoje. Taip pat užfiksuotomis renginių akimirkomis dalinsimės ir specialiai šiam projektui parengtame Instagrame puslapyje.

Bibliotekininkė Rmunė Repšienė


Integruota istorijos-etikos pamoka„Reformacija Mažojoje Lietuvoje“

Spalio 25 d. netradicinėje erdvėje, tai yra Dovilų evangelikų liuteronų bažnyčioje, vyko integruota istorijos-etikos pamoka „Reformacija Mažojoje Lietuvoje“. Pamokos dalyviai 8 klasės mokiniai iš Agluonėnų, Šiuparių, Ketvergių ir Dovilų pagrindinių mokyklų. Netradicinę pamoką vedė etikos ir istorijos mokytojos, bei mintimis apie Reformacijos svarbą mūsų krašte pasidalijo svečiai iš Klaipėdos universiteto doc. dr. Silva Pocytė ir Dovilų etnokultūros centro istorikas-etnografas Helmutas Lotužis. Po pamokos visi sėdome į geltonuosius autobusiukus ir nuvykome prie sienos, skyrusios Mažąją Lietuvą nuo Didžiosios Lietuvos. Aplankėme Kisinių etnografines kapines, kuriose palaidoti Lietuvai nusipelnę žmonės: lietuvių periodinės spaudos pradininkas J. F. Kelkis bei 1831 m. sukilimo Lietuvoje vadovas A. Gelgaudas. Kupini įspūdžių grįžome namo.

Aštuntos klasės mokiniai

 


Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

2017 m. spalio 23-27 d. Klaipėdos rajone startavo Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Konkurso organizatoriai yra LR švietimo ir mokslo ministerija, LR sveikatos apsaugos ministerija; vykdytojai-Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir savivaldybės. Konkurso tikslas-ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbti komandoje. Komandos skirstomos į 5 amžiaus grupes:

1.1-4 klasių mokinių;

2. 5-6 klasių mokinių;

3. 7-8 klasių mokinių;

4. 9-11 klasių mokinių;

Šiame konkurse dalyvavo ir Dovilų  pagrindinės mokyklos 4 komandos iš visų amžiaus grupių. Labai šauniai prisistatė mūsų 9-10 klasių komanda, kurią ruošė klasės vadovės Rasa ir Rita. Dovilų pagrindinės mokyklos, kuri yra sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle, šūkis „Noriu, galiu ir turiu būti sveikas!“ skambėjo puikiaiMokiniai sustiprino žinias apie sveikatą, smagiai leido laiką su bendraamžiais ir su dovanėlėmis grįžo namo.

Sveikatos priežiūros specialistė Rasa Žiūrienė

 


Konkursas „Sveiki dantys“

2017. spalio 12 d. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo konkursą „Sveiki dantys“, kuriame dalyvavo ir Dovilų pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinių komanda. Vaikai sustiprino žinias apie dantukų priežiūrą, smagiai leido laiką, vaišinosi ir su dovanėlėmis smagūs grįžo namo.

 


Akcija „Brendam į rudenį“

Rugsėjo 22 d. Dovilų etninės kultūros centras kvietė visus „bristi į rudenį“.  Tradicinę Dagos šventę puošė etnofloristinės instaliacijos, kurios pagrindas – kopėčios. Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Jų kurtos kopėčios tebepuošia Dovilų bažnyčios, seniūnijos erdves. Dėkojame technologijų mokytojai R. Končiauskienei bei pradinių klasių mokytojoms I. Sireikienei, E. Jucienei  už kopėčių kompozicijas.

 

 


Konkursas „Visa mokykla šoka“

Rugsėjo 15 d. mūsų mokyklos bendruomenė prisijungė prie Lietuvos nacionalinės kultūros centro organizuojamos akcijos „Visa mokykla šoka“. Šios akcijos tikslas – išaukštinti tradicinį šokį. Kartu su Dovilų etninės kultūros centro darbuotojais ir „Dovix“ šokėjomis mokėmės lietuvių liaudies šokių. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

  


2016-2017 m.m.

Stovykla „Jaunieji turistai“

Birželio 5 – 9 dienomis Dovilų pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama vaikų vasaros poilsio stovykla „Jaunieji turistai“, kurią finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė bei mokinių tėvai. Stovykloje dalyvavo aštuoniolika 1a klasės mokinių. Jiems vadovavo pradinių klasių mokytoja Irena Sireikienė ir logopedė Kristina Banienė. Į stovyklos veiklą aktyviai įsitraukė ir kelios mokinių mamos, kurios kasdien keliavo kartu.

Pirmąją dieną vyko stovyklos atidarymas prie Dovilųkarjero. Čia vaikai išmoko turistavimo ypatumų bei aktyviai praleido laiką sportuodami žaidimų aikštelėje. Antrąją dieną laukė išvyka į Ventės ragą, kur mokiniai klausė pasakojimų apie paukščių žiedavimą, kopė į švyturį bei aplankė Ventės rago muziejų. Trečios stovyklos dienos planus pakoregavo lietus: vietoj numatytos išvykos prie Minijos upės, mokykloje vyko filmų diena. Ketvirtąją dieną mokiniai keliavo prie Dovilų piliakalnio, kur klausėsi padavimų apie jo atsiradimą, žaidė judriuosius žaidimus. Paskutinę stovyklos dieną plaukiojome laivu po uosto teritoriją, susipažinome su „Memel Nord“ baterija Baltijos pakrantėje. Stovyklą užbaigėme apdovanojimais prie jūros. Visi stovyklos dalyviai gavo padėkos raštus ir medalius.

Stovyklos tikslas buvo pasiektas. Vaikai ne tik patyrė įspūdžių keliaudami po gimtąjį kraštą, bet ir labiau pažino vienas kitą bei susibūrė į tvirtą ir draugišką kolektyvą.

Mokyklos logopedė Kristina Banienė

 

 


„Kūrybinio mąstymo penkiakovė“

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre „Kūrybinio mąstymo penkiakovėje“ su rajono jaunimu smagiai laiką leido ir Dovilų mokyklos jaunųjų sveikatos ambasadorių klubo nariai: Tomas Čaban, Mingaila Nikštaitė, Ineta Petrauskaitė, Kajus Talmontas, Paulius Trakšelis, Kornelija Čiunkaitė, Eligija Kareivaitė, Kęstutis Staponas, Viktorija Tverijonaitė.

 


Pasaulinė diena be tabako

Dovilų pagrindinėje mokykloje pasaulinei dienai be tabako parengtas 1A, 1B ir 3 kl.mokinių piešinių paroda. Pradinukai spalvino ir skaitė pasaką „Cigarečių miestas“ Gražiausias 1B kl. mokinės Viktorijos darbelis buvo apdovanotas. O mokyklos jaunųjų sveikatos ambasadorių klubo nariai akcijos metu išdalino atvirukus ir pasidalino informacija apie rūkymo žalą ir obuolių naudą žmogaus organizmui su savo bendraamžiais.


Festvalis „Man smagu, tau smagu, tad pabūkime kartu“ 

Gegužės 18d. mūsų mokyklos trečios klasės mokiniai (mok. A. Triušytė) dalyvavo respublikiniame festivalyje „Man smagu, tau smagu, tad pabūkime kartu“  Žvejų kultūros rūmuose, kur sušoko nuotaikingą šokį. Visi mokiniai buvo papuošti dalyvio kortelėmis, apdovanoti Padėkos raštais.

 Mokiniams tai buvo puiki išvyka, socialinė ir kultūrinė patirtis.


Dovilų pagrindinėje mokykloje paminėta Bibliotekų savaitė

Praeitą ketvirtadienį Dovilų mokyklos skaitykloje vyko popietė „Jums visos bibliotekos erdvės atviros“, skirta Nacionalinei bibliotekų savaitei paminėti. Erdvė bibliotekos lankytojui ir skaitytojui tai – nuo lentynose sudėtų knygų, žurnalų kampelio iki kompiuterių naudojimosi vietų bei pačių vaikų viena ar kita proga surengtų parodėlių lankymo.

Šios popietės dalyviai, 4 klasės mokiniai, prižadėjo apie renginį papasakoti kitiems bei nepamiršti lankyti bibliotekos ir vyresnėse klasėse. Pradžioje bibliotekininkė vaikus informavo, kad visą šią savaitę, t. y. nuo balandžio 23 d. iki 29 d., visose Lietuvos bibliotekose vyksta jau 17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Vėliau buvo aptartas žurnalų ir laikraščių skaitymo bei naudingumo klausimas mokyklos bibliotekoje. Mokiniai vienbalsiai nusprendė, kad vaikams, jaunimui skirti bei pažintiniai žurnalai būtinai reikalingi. Be to, jaunieji skaitytojai rekomendavo ir savo mėgstamiausius.

Popietei įpusėjus, jos dalyviai susiskirstė grupelėmis ir gavo užduotis. Vieniems, pavyzdžiui, teko nuspręsti, kurios knygos bibliotekoje yra reikalingiausios, kitiems –kurios enciklopedijos įdomiausios. Dar kiti informacijos pie savo gimtąjį miestelį bei rajoną ieškojo elektroninėje erdvėje, o dar viena grupelė vienas per kitą nespėjo rašyti jau perskaitytų knygų.

Vaikai linksmai šurmuliavo tarp lentynų rinkdami informaciją, o man, kaip bibliotekininkei, be abejo buvo smalsu stebėti ir dar kartelį prisiminti mokyklos bibliotekos lankytojų pomėgius. Darbas draugiškoje aplinkoje patiko visiems. Prieš išeidami jaunieji skaitytojai atminimui gavo po E. Žiedo knygutę „Raganiukės ir Kipšiuko planas“.

Bibliotekininkė R. Repšienė


Meninio skaitymo konkursas

Kovo 31 d. Klaipėdos r. Slengių mokykloje - daugiafunciame centre vyko Klaipėdos rajono  ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų, 1-4 klasių mokinių Meninio skaitymo konkursas „Gražiausi žodžiai Lietuvai“. Į konkursą vyko 2 klasės mokinys Matas Žvaigždinas, 3 klasės mokinė Saulė Bielkauskaitė (ruošė mokytoja A. Triušytė) ir 4 klasės mokinys Valdas Kontrimas (ruošė mokytoja metodininkė A. Krušinskienė).

Renginyje buvo galima stebėti 24 pasirodymus - visi buvo puikūs, įdomūs ir verti apdovanojimų. Anot Klaipėdos r. Slengių mokyklos - daugiafunkcio centro direktorės Laimos Anužytės-Kilnės - čia susirinko vaikai, kurie jau yra nugalėtojai, nes myli gimtąją kalbą. Vaikai ne tik patys pasirodė, bet ir klausėsi dainų, instrumentinės muzikos, minė mįsles. Renginio pabaigoje buvo apdovanoti vaikai trijose amžiaus kategorijose I-III vietomis bei knygomis. 1-4 klasių grupėje Valdas Kontrimas užėmė I vietą.


Pasaulinė autizmo supratimo diena

Visą kovo mėnesį vyko renginiai, skirti autizmo supratimo dienai paminėti. 1-10 klasių mokiniai žiūrėjo filmus, juos aptarė; seminarus mokiniams „Žymiausi autistiški žmonės pasaulyje“, „Autizmas ir jo supratimas“ vedė mokyklos specialioji pedagogė metodininkė Svaja Venckienė. Kovo 31 d. viso mėnesio renginius vainikavo šventė, kurioje dalyvavo Klaipėdos miesto pantomimos teatro „A“ aktoriai, vadovas A. Mažonas. Mokiniai į dangų paleido 100 mėlynų balionų, kurie simbolizuoja laisvę, supratimą, toleranciją visiems mūsų visuomenėje esantiems. Visi buvo nusiteikę džiaugsmingai ir pakiliai.​

 


Susitikimas su rašytoja

Ketvirtadienį (kovo 30 d.) mūsų mokykloje svečiavosi vaikų rašytoja Nijolė Kepenienė. Į susitikimą atėjo būrys pradinių klasių mokinių bei mėgstantys skaityti mokytojai.  Susitikimo metu autorė mielai ir gyvai bendravo su vaikais, papasakojo kada ir kaip pradėjo rašyti, pristatė savo kūrybą, skaitė ištraukas iš  knygų „Verpėjėlė“ ir „Baltų ženklai“. Po to autorė vaikams skyrė kūrybines užduotis: sukurti trumpą istoriją apie mitines lietuvių būtybes ar papasakoti apie išgalvotą planetą su jos gyventojais. Geriausiems pasakotojams rašytoja padovanojo po knygutę su savo autografu bei linkėjimais.

Klausydamiesi jau pamėgtos rašytojos, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, jautėsi didelis susidomėjimas renginiu – N. Kliukaitės-Kepenienės knygutes pirkusieji mokiniai komentavo, jog „dabar bus ką veikti”. Tai rodo, kad susitikimai su rašytojais yra vienas iš įdomesnių būdų skatinti skaitymą ir kūrybiškai nuteikti vaikus.

Po renginio visi norintieji galėjo įsigyti N. Kliukaitės-Kepenienės knygų ir paprašyti jos autografo. Šis susitikimas buvo labai  malonus įvykis mūsų mokyklos gyvenime.

Bibliotekininkė Ramunė Repšienė

 


Geografijos_olimpiada_Mano_gaublys_Logo_20172017 metų kovo 21 d. ir kovo 22 d. geografijos olimpiadoje „MANOGAUBLYS“ dalyvavo 6–8 bei 9-10 klasių geografijos mokomuoju dalyku besidomintys Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Dalyviai rungėsi Klaipėdos rajono mokyklų, savo klasės kategorijose.

6 klasių kategorijoje Silvija Šiemulytė laimėjo III vietą, 10 klasių kategorijoje Domas Petrauskas laimėjo III vietą. SVEIKINIMAI!

Taip pat dėkojame Danielei Norvaišaitei (7 kl.), Nedui Pliūgžmai (8 kl.), Domantui Gedvilui (9 kl.) už domėjimąsi geografija, drąsą varžytis ir rungtis.

Geografijos mokytoja Rita Sabaliauskienė


Žemės diena

Su pavasario Saulės grįžimu, kovo 20 dieną mokyklos bendruomenė paminėjo Žemės dieną ir Pavasario lygiadienį. Vyresniųjų klasių mokiniai atliko Ekologinio pėdsako testą, piešė, kaip jie įsivaizduoja ekologiją. Atsakę į testo klausimus, mokiniai sužinojo, kiek tokių planetų reikėtų, jei visi pasaulio gyventojai gyventų taip, kaip gyvena jie. Išsiaiškinome, kad ekologiškiasios yra 5 ir 6 klasės, o savanoriai Indrė, Rolandas ir Neringa iš kūrybinių darbų sudėliojo Ekologinį pėdsaką.

9-10 klasių mokiniai priminė, kaip prisidėti prie planetos išteklių tausojimo.

Geografijos mokytoja Rita Sabaliasukienė

  


Patirties sklaida

Kovo 17 d. sulaukėme kolegų iš Lapių pagrindinės mokyklos. Svečių komanda pasidalino V.E.I.K programos įgyvendinimo sėkme, o mūsų mokyklos pedagogai pristatė individualios mokinio pažangos vertinimo metodus. Buvo naudinga pasidalinti patirtimi. Darbą vainikavo gera nuotaika ir mokytojos R. Končiauskienės vedama „Vieno potepio terapija“.

 


Kovo 15 d. Gargždų „Minijos“ progimnazijos organizuotoje rajono mokyklų  popietėje „Dainuojame rusiškai“ dalyvavo Veiviržėnų J. Šaulio, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijų, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Ketvergių, Kretingalės, Gargždų „Kranto“ pagrindinių  ir mūsų mokyklos  auklėtiniai.

Aštuntos klasės mokinės Greta, Vanesa ir Laura nepabūgo dainuoti apie blogą orą. Šeštos klasės mokiniai  Erika J., Uršulė, Gabija J., Liepa, Paulius ir Kajus rokenrolo ritmu įrodinėjo tiesą: kompiuteris – tai jėga! Septintokų  Danielės, Julijos, Eligijos, Olivijos, Simonos, Deimantės, Danieliaus daina „Sparnuotosios sūpynės“ popietės dalyviams priminė, kad vaikystė turi būti pilna džiaugsmo, dangaus ir vėjo...

Dėkoju visiems  dainorėliams, šauniajam vedėjui Tomui (6kl.) ir muzikos mokytojui Gžegožui Krušinskiui, kuris padėjo paruošti mokinius renginiui.

                                                                    Rusų k. mokytoja Rasa Norkuvienė


Sveikiname

Trečiadienį, kovo 1 dieną, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas Savivaldybės padėkos raštais apdovanojo Dovilų pagrindinės mokyklos mergaičių futbolo komandą ir jų trenerį, kūno kultūros mokytoją metodininką Arūną Šimkevičių, užėmus I vietą ir tapus Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo progimnazijų, pagrindinių mokyklų grupės čempionais.


Užgavėnės

Paskutinę žiemos dienos rytą mokykloje mus pasitiko etnocentro gydytojų komanda, kuri tikrino mokinių ir mokytojų sveikatą: matavo kraujo spaudimą, širdies ritmą, darė rentgeno nuotraukas, tikrino koordinaciją, nustatė diagnozę ir paskyrė gydymą.

Pradinių klasių mokinius Užgavėnes švęsti pakvietė trečios klasės mokytoja A. Triušytė. Vaikai dalyvavo viktorinoje, blynų valgymo varžybose, žengdami podiumu demonstravo kaukes. Užgavėnių šventė pozityviai nuteikė visą mokyklos bendruomenę.

Dėkojame šventės dalyviams, rengėjams, priešmokyklinukams bei Dovilų etnocento darbuotojams.

  


Vasario 16-osios minėjimas: „Protų mūšis“

Jau šeštus metus iš eilės Dovilų pagrindinėje mokykloje vyko Vasario 16-osios ir trumpa Vasario 16-osios istorija, kurią žaismingai papasakojo mokyklos direktorius – Arūnas Grimalis.

Viktorinoje dalyvavo 5-10 klasės mokiniai, tėveliai ir mokytojai. Visi  „protmūšio“ dalyviai segėjo trispalvius (geltona, žalia, raudona) kaspinus, kurie simbolizavo Lietuvos atkūrimo dieną. Komandos buvo sudarytos mišriuoju būdu po vieną iš kiekvienos klasės. Kiekviena komanda susigalvojo komandos pavadinimą ir išsirinko kapitoną. Taigi, kovoje rungėsi: „Tėveliai“, „Pixeliai“, „Aukseliai“, „Skęstantis laivas“, „A.M.B“ ir „Pelkių velniai“. „Protmūšio“ dalyvių laukė 6 etapai su skirtingų kategorijų klausimais, iš viso buvo paruošta 60 netikėtų, nuotaikingų klausimų apie įvairenybes, istoriją, gamtą, muziką, sportą ir kt.. Klausimui atsakyti buvo skiriama apie 30s.

Po ilgai trukusios ir įtemptos kovos laimėjo „Tėveliai“, jiems buvo įteiktos simbolinės dovanos už dalyvavimą. Pagrindinį prizą į Klaipėdoje esantį „SKY“ parką, pasidalijo mokinių pirmosisos trys vietos: I-oji vieta „Skęstantis laivas“, II-oji vieta „A.M.B“ ir III-ioji vieta „Pelkių velniai“. Pasibaigus minėjimui buvo apdovanoti ir renginio organizatoriai: kūno kultūros mokytojas Arūnas Šimkevičius ir informacinių technologijų mokytoja Daiva Vinciūnienė.

Taigi, šis renginys tapo puikia galimybe gražiai ir kitaip paminėti Lietuvos 99-ąjį gimtadienį: Vasario 16-ąją, taipogi mokiniai galėjo parodyti ne tik savo erudiciją, išmonę, bet ir daugiau sužinoti apie istoriją, sportą ir kitas įdomybes.

 


Dailyraščio konkursas

Vasario 14 d. „Minijos“ progimnazijoje vyko rajono mokyklų dailyraščio konkursas „Rašyk dailiai“. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos moksleivės: A. Jurkutė 6kl., Kornelija Čiunkaitė, Julija Skiotytė 7kl., Monika Elvikytė 10kl.

Monika Elvikytė laimėjo I-ąją vietą, Aistė Jurkutė III-ąją tarp savo amžiaus moksleivių.


Stalo teniso varžybos

Vasario 8 d. Judrėnuose vyko Klaipėdos rajono kaimo vietovių mokyklų stalo teniso varžybos. Sveikiname mūsų mokyklos Pirmąją merginų komandą šiose varžybose iškovojus pirmąją vietą. Ir Antrąją merginų komandą, iškovojus antrąją vietą.

Taip pat sveikiname mūsų mokyklos Pirmąją vaikinų komandą šiose varžybose iškovojus pirmąją vietą. Ir Antrąją vaikinų komandą, iškovojus trečiąją vietą.


Kuriame knygą

Vasario 1 ir 3 dienomis 2 klasės mokiniai rašė ir iliustravo savo kūrybos knygeles. Apie knygos sandarą vaikams pasakojo ir rašyti padėjo bibliotekininkė R. Repšienė. Mokiniai savo knygelėms pavadinimus galvojo ir iliustracijas piešė patys. Vaikai į kūrybinį procesą įsitraukė labai noriai. Jų fantazija bei išmone džiaugėsi tiek bibliotekininkė, tiek pati mokytoja E. Jucienė.

 


Meninio skaitymo konkursas

Sausio 31 dieną Gargždų muzikos mokykloje vyko Klaipėdos rajono mokinių meninio skaitymo konkursas. Jaunesnių, 5-8 klasių, grupėje septintokas Danielius Krušinskis laimėjo II-ąją vietą. Jam puikiai pavyko perteikti J. Erlicko kūrinį „Pasakos sugrįžimas“.


Pažintinė pamoka „Bibliotekos pasaulis”

Sausio paskutinėmis dienomis pirmokai buvo pakviesti į pažintinę pamokėlę „Bibliotekos pasaulis”. Bibliotekininkė vaikams priminė, kaip reikia elgtis su knygomis bei vadovėliais; aprodė biblioteką, joje esančias knygas, įvairias enciklopedijas, žinynus, žurnalus, kompiuterius. Supažindino su bibliotekos lankytojo taisyklėmis. Pamokėlėje mokiniai taip pat minė mįsles, deklamavo eilėraštukus. O pabaigoje jiems buvo išdalinti kvietimai nuolat lankytis bibliotekoje bei palinkėta būti smalsiems ir daug skaityti.


Dailiojo rašymo konkursas

    Sausio 16 – 17 d. mūsų mokykloje vyko  rusų kalbos dailiojo rašymo konkursas. Jame dalyvavo 34 šeštų – septintų klasių mokiniai. Geriausius dalyvių darbus išrinko ir įvertino kompetetinga komisija: direktoriaus pavaduotoja ir etikos mokytoja V.Jurgulienė, lietuvių kalbos mokytoja A.Simanauskienė, rusų kalbos mokytoja R.Norkuvienė. Keturių geriausių darbų autoriai buvo siunčiami į rajoninį dailiojo rašymo konkursą.

    Sausio 25 d.  Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vykusiame rajoniniame  dailiojo rašymo konkurse mūsų mokyklą atstovavo Aistė Jurkutė, 6kl.; Gabija Jonauskaitė, 6kl.; Julija Skiotytė, 7kl.; Eligija Kareivaitė, 7kl.. Visi šio turo dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o Aistės Jurkutės ir Julijos Skiotytės darbai buvo atrinkti į parodą.

    Nuoširdžiai dėkoju visiems konkurso dalyviams  bei komisijos nariams, padėjusiems įvertinti mokinių darbus.

                                                                         Rusų k. mokytoja R. Norkuvienė


Sportas

Sausio 20 d. mūsų mokyklos mergaičių futbolo komanda Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų merginų futbolo 5x5 zoninėse varžybose tapo komanda-nugalėtoja.


Sausio 20 d. mūsų mokyklos vaikinų futbolo komanda Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų vaikinų futbolo 5x5 zoninėse varžybose tapo komanda-nugalėtoja.


Sausio 19 d. Klaipėdos r. kaimo vietovių mokyklų svarsčio kilnojimo varžybose mūsų mokyklos komanda iškovojo II-ąją vietą. Dalyviai džiaugėsi į mokyklą parsivežę taurę bei diplomą.


Prieš Kalėdas

Prieš pat šventes 3-4 klasių mokiniai turėjo galimybę pasimokyti meduolių dekoravimo meno. Vaikus mokė konditerė Ieva Jonušaitė. Mokiniai su pasigardžiavimu valgė savo išpuoštus įvairiaspalvius meduolius.


Taip pat prieš pat mokinių žiemos atostogas 3 kl. mokiniams ir jų tėveliams buvo suorganizuota Kalėdinė popietė  „Kalėdinė eglutė“. Čia dailės ir technologijų mokytoja Rodema Končiauskienė mielai parodė net keletą technikų kaip galima dirbti su medžiu. Vaikai su mamomis ir savo mokytoja Aušra Triušyte linksmai bei darbingai leido laiką ir džiaugėsi savo darbeliais kuriais vėliau papuošė savo namus.


Naktis mokykloje

Gruodžio 9-os vakare, kai daugelis mokinių ilsėjosi po ilgos darbo dienos, 5-10 klasių aktyvas sugrįžo į mokyklą. Čia laukė ilga naktis. Buvome puikiai nusiteikę ir nekantriai laukėme, ką ta naktis mums padovanos. O naktis buvo įtempta: kūrėme mokyklos viziją, aptarėme perspektyvas, žaidėme stalo tenisą, futbolą, žiūrėjome filmus. Ypač patiko ieškoti širdelių ir piešti mokytojų šaržus.

Laikas lėkė smagiai ir greitai, mėgavomės viskuo, ką darėme. Pokštavome, vaišinomės pica, lepinomės įvairiais užkandžiais. Miegoti nebuvo kada.

Ši naktis paliko neišdildomą įspūdį. Dėkojame direktoriui, pavaduotojai, soc. pedagogei ir tikimės, kad toks renginys nebus paskutinis.

 


Kalėdinės eglutės įžiebimas

Gruodžio 9 dieną į mokyklą buvo atvežta eglė. Pagal senas mokyklos tradicijas, ją puošia devintokai. Smagiai sukomės aplink  žaliaskarę, kabinome vaikų pagamintus žaisliukus, kuriuos sukurti padėjo mokytoja Rodema Končiauskienė.

O jau pirmadienį, prieš pamokas, Advento žvakiųliepsnoje, pavaduotoja Virginija Jurgulienė pakvietė susikaupti, mokyklos direktorius Arūnas Grimalis įžiebė eglę, kalėdines dainas dainavo choro būrelio nariai, mokytojas Gžegožas  Krušinskis.

Suprantame, kad laikas bėga greitai ir gražiausios metų šventės jau čia pat.

9 klasės auklėtoja R. Sabaliauskienė

 


Užsiaugink medį iš sėklos

2016 m. gruodžio 8 d. mokykloje vyko popamokinis užsiėmimas „Užsiaugink medį iš sėklos“. Renginyje mokėmės pažinti medžių sėklas, geriau suprasti augalų dauginimąsi, užauginti medį iš sėklos bei patys pasėjome įvairių įvairiausių medžių sėklų į vazonėlius. Didžiausią susidomėjimą mokiniams  sukėlė įvairūs riešutmedžių riešutai, raudonųjų ąžuolų, korėjinių pušų, japoninių magnolijų sėklos, kurias mokiniai noriai sėjo. Didžioji dalis sėklų buvo surinkta VDU Kauno botanikos sode su aštuntokais ekskursijos metu. Kaip ir buvo planuota, po renginio dalis vazonėlių su žiemosiančiomis sėklomis iškeliavo į mokinių namus, dalis liko mokykloje. Planuoju organizuoti išdygusių augalėlių priežiūrą, o juos paūgėjusius persodinti mokyklos kieme. Tokiu būdu mokiniai bus prisidėję prie aplinkos apželdinimo ir puoselėjimo.

Algirdas Švanys


Pažintis su profesijomis ĮMONĖJE „MARS LIETUVA“

2016 m. gruodžio 2 d., mokyklos 9-10 klasių mokiniai vyko į „Mars Lietuva“ gamyklą Gargžduose. Čia sužinojome įmonės pavadinimo kilmę, išklausėme pasakojimą apie gaminamą produkciją, pamatėme įvairių gaminių pavyzdžius skirtingo amžiaus augintiniams. Laikydamiesi saugumo ir higienos reikalavimų, lydimi  patyrusių darbuotojų, apžiūrėjome gamybos proceso, produkcijos fasavimo patalpas. Susitikimą pabaigėme, įgytas žinias pasitikrinome žaisdami grupėse.

Mokiniai sužinojo, kokių profesijų specialistai dirba įmonėje, kur reikėtų mokytis, kokias kompetencijas tobulinti, norint rasti darbą.

 

10 klasės vadovė, socialinė pedagogė Nijolė Pocienė,

                      9 klasės vadovė Rita Sabaliauskienė

 

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

 

Praeitą savaitę mūsų mokykloje vyko tarptautinis,  jau 19-tą kartą organizuojamas, renginys –„Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Tai –Europos šiaurės ir Pabaltijo šalyse vykstantis projektas, kviečiantis skaityti įvairių šalių literatūrą ir primenantis apie garsinio skaitymo naudą, kai mokomės įsiklausyti ir išgirsti kitą tyloje.

Pradinukams ir penktokams šiais metais buvo skaitoma žymaus Norvegų rašytojo Stian Hole pasaka „Garmano vasara“. O vyresniesiems – jaunos Grenlandijos rašytojos Deboros Hansen Kleist ištraukos iš novelės „Naftos stebuklas“.

Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Ateitis“. Mūsų mokykla pasirinko „Klimato svarbą ir jo pokyčių įtaką mūsų ateičiai“. 5, 7-8 klasių mokiniai su pavaduotoja V. Jurguliene aptarę problemas, rašė pasiūlymus, kaip mums visiems būtų galima prisidėti prie švaresnės planetos ateityje. 6-9 klasių mokiniams vyko viktorinos apie Europos šiaurės ir Pabaltijo šalių istoriją, geografiją, literatūrą. 5-6 klasių mokiniai per dailės pamokas su mokytoja R. Končiauskiene iš miltų ir druskos tešlos lipdė ir spalvino trolius. Skirtukus knygoms, kuriems mintis rinkome su 2-10 kl. mokinais, padėjo parengti informacinių technologijų mokytoja D. Vinciūnienė.

Minėtos parodėlės eksponuojamos mokyklos bibliotekoje.

Bibliotekininkė Ramunė Repšienė

   


Dantukų konkursas

Spalio 26 d. Dovilų pagrindinės mokyklos trečios klasės komanda dalyvavo Klaipėdos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kasmet organizuojamoje šventėje „Dantukų konkursas“. Vaikams patinka šis konkursas, kur pasitikrinamos žinios apie dantukų priežiūrą, be to, smagiai žaidžiama. Po šventės vaikų laukė dovanos ir vaišės.

 

 


Pasaulinė košės diena

Spalio 10 d. minima Pasaulinė košės diena. Ta proga Dovilų pagrindinės mokyklos virėjos išvirė miežinių kruopų košę. Kas norėjo ją valgė kaip pagrindinį patiekalą arba kaip garnyrą.  Praėjusiais metais ta proga gardžiavomės perlinių kruopų koše. Visuomenės Sveikatos priežiūros specialistė Rasa Žiūrienė visiems pradinių klasių mokiniams vedė pamokėles apie košių naudą žmogaus organizmui. Papasakojo apie tinkamą maisto pasirinkimą pagal sveiko maisto piramidę.

 


 

„Tradicinės Mažosios Lietuvos futbolo varžybos“

Spalio 6 d. vyko „Tradicinės Mažosios Lietuvos futbolo varžybos“. Pradžioje šios berniukų rungtynės vyko dviejose grupėse po tris komandas Dovilų ir Šiūparių pagrindinių mokyklų stadionuose. Doviliškiai savo grupėje susitiko su Dituvos bei Ketvergių futbolininkais ir, laimėję abi rungtynes, pateko į finalą kuris vyko Šiūpariuose. Po įtemptos kovos su Vėžaičių mokyklos sportininkais, pasibaigus pagrindiniam laikui, rezultatas vis dar buvo 1:1. Tuomet po 11 m. baudinių serijos Dovilų pagrindinės mokyklos futbolininkai laimėjo I-ąją vietą. Mūsų sportininkai buvo apdovanoti komandine taure bei kiekvienas gavo po medalį. Džiaugiamės savo mokyklos mokinių pasiekimais.

10 kl. mokinės Olivija Andrijauskaitė ir Monika Kvekšaitė


Akcija „Būk saugus, moksleivi“

Rugsėjo 27 d. mūsų mokyloje svečiavosi Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai. Ši valdyba kasmet organizuoja prevencinę akciją pradinukams „Būk saugus, moksleivi“. Atvykę du Gargždų PGT pareigūnai per paskaitėlę I-IV klasių mokinius supažindino su saugaus elgesio taisyklėmis gaisro metu. Papasakojo apie bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paskirtį, supažindino vaikus, kaip išvengti pavojų gaisro metu, kaip saugiai elgtis buityje, gamtoje bei panašiose situacijose. Vaikai susidomėję klausėsi pamokymų, aktyviai dalyvavo paskaitoje, noriai uždavinėjo klausimus bei entuziastingai pasakojo savo įspūdžius.

 

 

 

 


Krosas

Rugsėjo 27 d. mūsų mokyklos mokiniai Klaipėdos rajono RUDENS KROSO VARŽYBOSE  komandinėje įskaitoje laimėjo I-mą vietą. Džaiugiamės dalyvavusiųjų pasiekimais.


Kalbų diena

Kaip žinome, kasmet, rugsėjo 26 dieną, yra minima Europos kalbų diena. Šiais metais mūsų mokykla Europos kalbų dieną paminėjo rugsėjo 26 dienos rytą trumpu renginuku.

Jo metu buvo pristatyta Europos kalbų savaitė šiemet dedikuota draugystei. 7-os klasės mokiniai, S. Krakytė, D. Jakaitytė, E. Kareivaitė, O. Kažukauskaitė, D. Krušinskis ir D. Norvaišaitė, dainavo Skorpionų dainą „Permainų vėjas“ anglų, rusų ir lietuvių kalbomis. 8 klasės mokiniai kartu su mokytoja Ineta Galdikaite paruošė stendą, kuriame buvo galima perskaityti žodį draugas net keturiasdešimčia Europos kalbų.

 Europos kalbų savaitės metu mokiniai puošė lietuvių, rusų ir anglų kalbų kabinetų duris bei mokyklos foje citatomis ir patarlėmis apie draugystę bei dalijosi jose esančia išmintimi. Mokiniai taip pat mokėsi žodį draugas pasakyti įvairiomis kalbomis, kad keliaudami po Europos šalis būtų mandagūs ir skleistų draugiškumą. Dėkojame mokytojams R. Norkuvienei, D. Krušinskiui ir I. Galdikaitei, ruošusiems mokinius, bei viesiems prisidėjusiems mokiniams.


Olimpinio festivalio apdovanojimas

Rugsėjo 9 dieną Vilniuje, Prezidentūros kiemelyje, vienu metu vyko 2015–2016 m.m. žaidynių uždarymo ir 2016–2017 m.m. žaidynių atidarymo ceremonijos. Į jas buvo pakviesta dalyvauti ir mūsų mokyklos moksleiviai, kurie tarp visų Lietuvos kaimo vietovių pagrindinių mokyklų iškovojo trečiąją vietą. Dėkojame kūno kultūros mokytojui Arūnui Šimkevičiui ir visiems sportavusiems mokiniams, kurie atstovavo Dovilų pagrindinę mokyklą. 

 Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai tarp visų Lietuvos kaimo vietovių pagrindinių mokyklų iškovojo trečiąją vietą. Z.Bitino nuotr.


Keliaujame po Lietuvą

Mokyklos devintokai ir dešimtokai naujus mokslo metus pradėjo išvyka į Palangą. Šviečiant rugsėjo saulei, aplankėme vieną populiariausių kurortų Lietuvoje. Apžiūrėjome neorenesansinio stiliaus Tiškevičių rūmus, Botanikos parką. Vienoje Palangos kopų, Birutės kalne, aplankėme Birutės kalno koplyčią. Pasivaikščioję Baltijos jūros pakrante, pasiekėme Palangos tiltą. Kurortas stebino moderniais poilsio namais, vilomis, infrastruktūra. 

  Klasių vadovės N. Pocienė, R. Sabaliauskienė       

       

 


2015-2016 m.m.

Pažinkime Lietuvą

2016 m. gegužės 9 d. mokyklos aštuntokai ir grupelė septintokų išvyko į Molėtų astronomijos observatoriją.  Susipažinome su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Ekskursijos metu apžiūrėjome 165 cm skersmens teleskopą. Stebėjome itin retą reiškinį danguje- Merkurijaus planetos tranzitą priešais Saulę!

Kelionę užbaigėme Etnokosmologijos muziejuje, kuriame yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu. Pakilę į apžvalgos aikštelę 30 metrų aukštyje, regėjome įspūdingus vaizdus: 6 ežerų, Labanoro girios panoramą.

 

Mokytoja R. Sabaliauskienė

 

 


Šachmatų varžybose

Balandžio 19 dieną Gargždų sporto centro šachmatų-šaškių patalpose įvyko Lietuvos mokyklų žaidynių Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių šachmatų varžybos.

Doviliškiams buvo sunku būti lygiaverčiais varžovais gargždiškiams, kurių bemaž visi lanko Gargždų sporto mokyklos šachmatų skyrių. Nepaisant to, jie kovojo garbingai, neleisdami varžovams pasiekti lengvų pergalių.  Varžybose užėmė trečią vietą.

 


Skaitovų konkursas

Balandžio 15 dieną 1-4 klasių mokiniai Akvilė Lauraitytė, Valdas Kontrimas ir Aistis Bielkauskas dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų ir 1–4 klasių mokinių skaitovų konkurse „Gražiausi žodžiai Lietuvai”. Konkursas vyko Slengių mokykloje-daugiafunkciame centre. Visi mūsų mokyklos skaitovai pasirodė puikiai, o Valdas Kontrimas užėmė pirmą vietą 1-4 klasių mokinių amžiaus grupėje.


Sukurk savo knygai viršelį

Balandžio 2– 18 d. bibliotekoje veikė Kūrybinės dirbtuvės „Sukurk savo knygai viršelį“, skirtos Bibliotekų metams paminėti. Visi norintys 2-4 klasių mokiniai galėjo kurti savo knygai viršelį: sugalvoti pavadinimą, nupiešti tinkamą iliustraciją. Pradinukai su malonumu ėmėsi darbo. Vieni per dailės pamoką, kiti per pertraukas ant ilgos popieriaus juostos piešė norimo dydžio knygas, rinko kuo spalvingesnį piešinį. Juk sukurti knygai drabužį- sunkus darbas. Jiems ypatingai buvo smalsu pažiūrėt, kaip tai daro šalia sėdintis draugas, todėl drąsiai  dalijo patarimus. Maloniausias dalykas buvo užrašyti savo pavardę. Norinčių iš tiesų parašyti knygą ir ją išleisti atsirado ne vienas.

 

   


Karjeros diena mokykloje

Jau ketvirtus metus iš eilės Dovilų pagrindinės mokyklos psichologė V. Varnelytė organizavo renginį „Karjeros diena“. Įvairių profesijų atstovai supažindino mokinius su specialybėmis, kurias galima įgyti profesinėse mokyklose, kolegijose, akcentavo, kaip svarbu žmogui dirbti mėgstamą darbą.

6-10 klasių mokiniai galėjo rinktis, su kokia specialybe nori susipažinti. Mergaitėms plačiai apie siuvėjos specialybę kalbėjo vestuvinių ir proginių rūbų salono „Jolanta“ siuvėja Ingrida Stanienė. Su manikiūrininkės profesija supažindino Evelina Zubyte iš „Linos“ grožio salono, pademonstravo darbo priemones. Kirpėjos profesija domėjosi ne tik merginos, bet ir vaikinai. Apie šią specialybę papasakojo  kirpėjos Jolanta Griušienė ir Laura Miežetienė, šiuo metu dirbančios salone „Sigitos grožio namai“. Mokiniai sužinojo, kaip prižiūrėti plaukus, kaip madingai juos  nusikirpti. Visus pradžiugino specialisčių padovanoti  plaukų priežiūros priemonių mėginukai.

 Mokinius domino ir jūrinės specialybės. Apie jūrų uosto darbą bei ten reikalingus specialistus kalbėjo VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus rinkų analitikė Dalia Gun. Geri klausytojai po įdomios pamokos buvo apdovanoti prizais.

Apie suvirintojo specialybę pasakojo UAB „Litana ir Ko“ metalo konstrukcijų gamybos cecho suvirintojas Ričardas Bartkevičius ir personalo vadybininkas Tadas Drevinskas. Šią specialybe domėjosi ne tik vaikinai, bet ir merginos. Personalo vadybininko Tado Drevinsko tai nenustebino, nes jų įmonėje yra moterų dirbančių suvirintojomis. Specialistai pasakojo, kad naujosios technologijos sparčiai žengia ir į suvirintojo sferą. Po pamokos specialistai mokinius apdovanojo fizikos ir chemijos sąsiuviniais, kuriuose yra pateiktos šių dalykų formulės.

9-10 klasių mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su Jaunimo darbo centro vyr. specialiste Indre Linkevičiene. Specialistė supažindino mokinius su profesijomis, kurios šiuo metu paklausiausios, kurių labiausiai reikia darbo rinkai bei akcentavo, jog svarbu gerai pažinoti save, nes tuomet lengviau apsispręsti kokią profesiją rinktis. Pamokos metu mokiniai atliko kelis trumpus savęs pažinimo testus.

Tą dieną nebuvo pamiršti ir pradinių klasių mokiniai. Jiems apie savo specialybes pasakojo mūsų mokyklos specialistai. Su pirmokais bendravo spec. pedagogė Svaja Venckienė. Antrokams pamoką vedė mokyklos direktorius Arūnas Grimalis. Mokiniai turėjo progą apsilankyti mokyklos direktoriaus kabinete ir pasėdėti jo kėdėje. Taip pat su antrokais bendravo mokyklos pavaduotoja ugdymui Virginija Jurgulienė. Pavaduotoja papasakoja visą savo karjeros kelią nuo daželio iki šių dienų. Su trečios klasės mokiniais bendravo mokyklos soc. pedagogė Nijolė Pocienė.

Ketvirtokai bendravo su raštinės vedėja Jūrate Kontrimiene. Vedėja mokiniams parodė popierinius dienynus, kuriuos mokiniai matė pirmą kartą. Kai kurie mokiniai bandė surasti dienynuose ir savo tėvelių pažymius. Po pamokos raštinės vedėja pasidžiaugė, jog keletas mergaičių susidomėjo jos profesija ir norėtų dirbti tokį darbą.

Po pamokos su specialistai mokiniai visą dieną pertraukų metu dalinosi įspūdžiais su draugais. Vieni džiaugėsi turėję progą susipažinti su specialybėmis iš arčiau, kiti suprato, kad tikrai tokios specialybės nesirinks ir ieškos kitos labiau sau tinkamos.

 

Dovilų pagrindinės mokyklos psichologė Vaida Varnelytė


„Ladygolas“

„Ladygolas“- tai tarp mokyklinės merginų salės futbolo žaidynės. Tai galimybė kiekvienai, net ir nežaidusiai futbolo, įgyvendinti svajonę tapti čempione ne tik aikštelėje, bet ir gyvenime, įgyti drąsos bei pasitikėjimo savimi, išmėginti jėgas visai kitame futbole – salės futbole.

Į šį naujausią projektą aktyviai įsijungė ir mūsų mokyklos 5-6 kl. ir 7-8 kl. mergaičių komandos, kurios laimėjusios Klaipėdos apskrityje pirmas vietas, balandžio 6 d. išvyko į Kauno sporto halėje vykstantį Lietuvos Ladygolo 2016 superfinalą.

Jaunesniosios merginos po įtemptos kovos pogrupyje, užėmė II vietą ir galutinėje įskaitoje liko 5–7 vietose. Sėkmingiau pasirodė vyresnės merginos: pusfinalyje po įtemptos kovos pralaimėjusios 1:0 Grigiškių „Šviesos“ gimnazijai kovojo dėl trečios vietos su Utenos Vyturių progimnazija. Pasibaigus rungtynių laikui rezultatas buvo 0:0, todėl teko mušti baudinių seriją, kurią rezultatu 2:0 laimėjo Dovilų mokyklos komanda.

Iškovojusios labai svarbią trečiąją vietą respublikoje mergaitės buvo apdovanotos taure, medaliais, sportine apranga. Taip pat gavo septynis futsalo kamuolius.

 

 


„Baitukas-2016“

Balandžio 4 d.  mokyklos komanda dalyvavo 7-8 klasių informacinių technologijų konkurse „Baitukas-2016“. Dėkojame D. Naujokaitei, G. Čiunkaitei ir L. Rimkui už dalyvavimą šiame konkurse.

D. Vinciūnienė


Pradinukai varžėsi prie šaškių lentų

Kovo 31 dieną Gargždų sporto centro šachmatų-šaškių patalpose įvyko Lietuvos mokyklų žaidynių Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių šaškių varžybos. Į jas atvyko moksleiviai iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Dovilų ir Šiūparių pagrindinių mokyklų bei Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro.


Skaitymas kitaip

Tokiu pavadinimu kovo 18 dieną mokykloje įvyko susitikimas su  Klaipėdos miesto aklųjų bibliotekos direktore  D. Žiemeliene. Mokiniai sužinojo Brailio rašto, Baltosios lazdelės atsiradimo istoriją, pamatė ir prisilietė prie Brailio raštu išspausdintų knygų, liečiamųjų darbų. Visiems buvo įdomu pamatyti buities daiktus, laikrodžius, telefonus,  kuriuos aklieji ir silpnaregiai naudoja buityje. Mokiniai domėjosi, kaip žmonės, turintys regos negalią, naudojasi kompiuteriais, sportuoja, vaikšto gatvėmis.

Direktorei nuoširdžiai talkino Albertas Mumgaudis, aklųjų bibliotekos skaitytojas. Jis papasakojo ir parodė, kaip aklieji rašo, skaito. Albertas  dalyvavo Brailio rašto skaitymo konkurse, yra akyvus aklųjų teatro aktorius, puikiai muša būgną kapeloje. Mokiniai  ypač domėjosi rašymu ir buvo apdovanoti: jų vardai buvo parašyti Brailio raštu.

Nuoširdaus aklųjų bibliotekos direktorės D. Žiemelienės ir jai talkinusio skaitytojo Alberto Mumgaudžio dėka mokiniai atidarė duris į kitokią biblioteką ir leido pažinti žmonių, turinčių regėjimo negalią, gyvenimą.

Z. Girgždienė

 


Moksleivių estafečių varžybose – atkaklios kovos

Dėl pirmos vietos susikovė dvi lygiavertės komandos: Dovilų pagrindinės mokyklos (mokytojos Irena Sireikienė ir Alma Krušinskienė) bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos. Iki paskutinės rungties abi komandos buvo laimėjusios po 4 estafetes. Todėl viską lėmė paskutinė – greičio estafetė, kurią minijiečiai įveikė greičiau. Nors pirmą vietą ir laimėjo Gargždų „Minijos“ progimnazijos sportininkai, į zonines varžybas vyko Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai, nes pagal nuostatus tai buvo kaimo vietovių mokyklų varžybos.

Kovo 10 dieną Rietave vykusiose kaimo vietovių mokyklų DSV estafečių zoninėse varžybose Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai užėmė antrą vietą.


Akcija „Žalioji palangė“

Pavasariniai žalumynai, prieskoninės žolelės, paprasčiausiai sužaliavę svogūnai, pamerktos lazdyno šakelės ar pirmieji žydintys augalai džiugina mūsų kūną, protą ir sielą. Augalų auginimas leidžia mums geriau suvokti savo tamprią jungtį su žeme. Minėdami Žemės dieną mokykloje, pabandėme įkvėpti šiek tiek pavasarinės dvasios ant palangės.

  

 


Kovo 11-ąją, mokinių gaminti trispalviai paukščiukai, išskrido į gerų žmonių rankas su pažadu neišvykti iš Lietuvos. Dėkojame gaminusiems ir juos dalinusiems mokyklos moksleiviams!


Meninio skaitymo konkursas

Sausio 28 d. 5-8 klasių rajono meninio skaitymo konkurse 6 klasės mokinys Danielius Krušinskis užėmė II vietą (mokytoja A. Simanauskienė). Mokinys skaitė J. Erlicko „Kai skauda dantys“ kūrinį.


Svarbioms Lietuvos valstybės datoms paminėti 5-10 klasių mokiniai, vadovaujami dailės ir technologijų mokytojos metodininkės R. Končiauskienės, padarė paukštelius, simbolizuojančius laisvą, nepriklausomą, brangią tėvynę ir raginančius sugrįžti į gimtąjį kraštą.


Į Knygų šalį
 

Sausio 29 d. pirmokai buvo pakviesti į popietę, kuri vyko  bibliotekoje. Ta diena jiems buvo labai svarbi, nes gavo kvietimus tapti skaitytojais ir nuolat lankytis bibliotekoje, Knygų šalyje.Naujiems skaitytojams taisykles, kaip reikia elgtis su knyga, kur surasti informaciją, paaiškino 4 klasės mokiniai E. Jonutytė, Knygų riteris, ir A. Bieliauskas, Gudročius. Pirmokams reikėjo parodyti ir savo gebėjimus: sudėti žodį iš pabirusių raidelių, įminti mįslių. Puikiai atlikę užduotis, jie priėmė priesaiką nuolat draugauti su knyga ir ją saugoti. Bibliotekos durys naujiems skaitytojams jau atviros.


 

Dovilų mokyklos bendruomenė paminėjo sausio 13-ąją. Kaip ir kasmet 10 minučių buvo skirta pagerbti žuvusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę  1991 m. sausio 13-ąją - uždegtos žvakutės, pasidalinta prisiminimais su mokiniais ir pasidžiaugta iškovota Lietuvos laisve. 

 

 


P A D Ė K A

2015 m. gruodžio 3 d. Mokytojų tarybos posėdžio nutarimu, reiškiama padėka šiems 5–10 kl. mokiniams, kurie 2015–2016 m. m. I  trimestrą nepraleido nė vienos pamokos:

A.Jurkutei, 5 kl.

G.Staniūtei, 5 kl.

P.Trakšeliui, 5 kl.

M.Elvikiui, 7 kl

N.Pliugžmai, 7 kl.

D.Gedvilui, 8 kl.

L.Rimkui, 8 kl.

K.Vorošilinai, 10 kl.

Mokyklos direktorius A. Grimalis


P A D Ė K A

 

2015 m. gruodžio 3 d. Mokytojų tarybos posėdžio nutarimu,  reiškiama padėka šiems 5–10 kl. 2015–2016 m. m. I trimestrą labai gerai ir gerai besimokantiems mokiniams:

 

5 klasė

A.Jurkutei (labai gerai)

U.Juraškaitei

L.Kremerytei

S.Šiemulytei

K.Talmontui

 

6 klasė

 K.Čiunkaitei

R.Gedvilaitei

D.Norvaišaitei

D.Krušinskiui

K.Staponui

D.Jakaitytei

 

7 klasė

D.Naujokaitei

K.Kinčiūtei

V.Žatkinai

           

8 klasė

G.Čiunkaitei

L.Rimkui

G.Uktverytei

 

10 klasė

 D.Bagočiūtei

Mokyklos direktorius A. Grimalis


 

Gruodžio 21 d. mokykloje buvo įžiebta šventinė eglutė bei apdovanotos berniukų ir mergaičių kvadrato komandos nugalėtojos!

 

 


Gerbiami tėveliai!

      Jau penktą kartą prezidentės inicijuota vyksta  akcija “Knygų Kalėdos” su šūkiu “Dovanokime vaikų ir jaunimo knygas šalies bibliotekoms”.

     Kviečiu palaikyti šią akciją ir padovanoti nors vieną knygą mokyklos bibliotekai. Tokiu būdu Jūs padovanosite didelę dovaną ne tik savo dukrai ar sūnui, bet ir visiems  mokyklos  vaikams.

                                                                  

Bibliotekininkė Z. Girgždienė


Pamoka „Kviečiu į vakarėlį“

 

2015 m. lapkričio - gruodžio mėnesiais septintos klasės mokiniai vykdė integruotą dailės ir technologijų pamoką-projektą „Kviečiu į vakarėlį“. Gruodžio 11 d.  vyko projekto pristatymas ir vakarėlio vaišių degustacija.
 

 

Dailės ir technologijų mokytoja R. Končiauskienė


 

Gruodžio 3 d. mokykloje lankėsi Lietuvos „Carito“ socialinė darbuotoja Ž. Širvydaitė. Ji susitiko su 9-10 klasių mokiniais ir skaitė paskaitą tema „Neparduok manęs“. Tikimąsi, kad paskaitos metu išgirsta informacija apie paauglių verbavimo, gabenimo, pardavimo formas padės mokiniams neįkliūti į prekybos žmonėmis tinklą.

 


Viktorina „Hard Nuts“

 

2015 m. lapkričio 27 d. Gargždų „Minijos” progimnazijoje vyko kasmetinis Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių mokinių anglų kalbos edukacinis žaidimas – viktorina „Hard Nuts“. Moksleiviai parodė savo išmintį apie gamtą, socialinę, kultūrinę aplinką, istoriją, meną, muziką. Mūsų mokyklą atstovavo penki 4 kl. mokiniai: Bielkauskas Aistis, Jokšaitė Urtė, Jonutytė Elinga, Jakaitis Modestas, Holverda Robertas.

Anglų k. mokytoja R. Konzerskytė


2015 metų lapkričio 25 d. penktos klasės mokiniai lankėsi įmonėje „Gargždų švara“.

Išvykos metu penktokai turėjo galimybę prisiminti  atliekų rūšiavimo naudą, pamatė, kur ir kaip rūšiuojamos stambių gabaritų atliekos. Susitikimas paskatino mokinius  būti atsakingais – tinkamai pasirūpinti atliekomis.

Geografijos mokytoja R. Sabaliauskienė

  


Tolerancijos diena

 

„Viena kantrybės akimirka gali nukreipti didelę nelaimę. Viena nekantrumo akimirka gali sugriauti visą gyvenimą“ Konfucijus.
Minint Tarptautinę Tolerancijos dieną, lapkričio 16 d. mokykloje per penkminutę mokytojai ir mokiniai pristatė sukurtą „Tolerancijos mozaiką“.

 

  


Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

 

Vienuoliktą kartą mokyklos biblioteka  prisijungė prie gražios šiauriečių tradicijos- garsinio skaitymo. Projektą „Šiaurės šalių bibliotekos savaitė“, kuris vyko lapkričio mėnesio antrą savaitę, padėjo vykdyti lietuvių kalbos mokytoja A. Simanauskienė, geografijos mokytoja R. Sabaliauskienė, pradinių klasių mokytojos. Savaitės metu bibliotekoje veikė Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda, aštuntokai dalyvavo viktorinoje apie Šiaurės šalis. Vyresniųjų  klasių mokiniai daug sužinojo apie Švediją, jos kultūrą, žmonių bendravimo ypatumus susitikime  su Klaipėdos universiteto studentėmis I. Toliušyte ir S. Žilinskyte, studijuojančiomis švedų kalbą. Knygos apie Švediją, kurias studentės atvežė į mokyklą, buvo padovanotos mokiniams, norintiems kuo daugiau sužinoti apie šią šalį.


 

Pilietiškumo pamoka

 

Lapkričio 6 d. mokykloje lankėsi Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanoriai, Žemaičių apygardos III rinktinės 302 pėstininkų kuopos vadas kapitonas G. Razma ir jo kariai. Pilietiškumo pamokoje kapitonas G. Razma supažindino 9-10 k. mokinius su Lietuvos kariuomenės struktūra, kario sąvoka bei kaip juo tapti, kaip atsirinkti tinkamą informaciją žiniasklaidoje. Kariškiai demonstravo ginklus bei kario amuniciją. Atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus.

 


Akcija „Už blaivią ir sveiką Lietuvą

 

Lapkričio 6 d. Dovilų pagrindinės mokyklos bendruomenė prisidėjo prie akcijos „Už blaivią ir sveiką Lietuvą!” Dulksnojant  lietučiui, smagiai prabėgome 3 km. trasą. Akcijos dalyvius pasitiko mokyklos pavaduotoja Virginija Jurgulienė, mokytoja Rita Sabaliauskienė, pavaduotojas ūkio reikalams Bronius Toliušis. Jie mus vaišino karšta arbata, obuoliais. Pirmieji 6 atbėgę mokiniai buvo apdovanoti organizatorių paruoštais marškinėliais.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šios gražios akcijos skirtos blaivybei ir sveikam gyvenimo būdui propaguoti.

  


Konkursas „Sveiki dantukai“

 

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kasmet organizuoja konkursą „Sveiki dantukai“. Spalio 15 d. jame rungėsi net 11 komandų. Mūsų Dovilų pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinių komanda kartu su mokytoja S. Dunauskiene taip pat jame dalyvavo. Vaikai smagiai ir turiningai praleido laiką, vaišinosi sveikais užkandžiais, parsivežė padėkas, puikias dovanas.

 


Pasaulinė košės diena

 

Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Rasa visiems pradinių klasių mokiniams sveikatos pamokėlių metu papasakojo apie maisto pasirinkimo piramidę, apie vaikų mitybą, kuri prasideda nuo sveikų pusryčių, kuriems labiausiai tinka įvairios košės, mat jose gausu skaidulinių medžiagų, vitaminų, mineralų, amino rūgščių, angliavandenių, augalinių riebalų. Juk taip svarbu suteikti mokiniams ne tik žinių, bet ir sveiko gyvenimo būdo įgūdžių.

Spalio 9 d. Lietuvoje antrą kartą buvo minima Pasaulinė košės diena. Šią dieną paminėjo ir  Dovilų pagrindinės mokyklos mokiniai bei mokytojai.Tikrą ir labai gardžią trijų grūdų košę išvirė valgyklos darbuotojos Lina ir Lidija.

 

 


Projektas „Nedelsk“, „Laiškas mamai“

 

5-10 klasių mokiniai ir mokytojai visą mėnesį lankstė origami 1000 gervių. Per etikos pamokas buvo pasakojama 1000 gervių istorija ir dalinami „Laiškai mamai“. Projekto vygdymo metu mokiniai noriai lankstė gerveles, jas kabino ir džiaugėsi galėdami įteikti laiškus mamai.

 

 

 


Seminaras- diskusija „Mokytojo lyderystė“

 

Spalio 27 d. 10 val. į mokyklą rinkosi Dituvos, Agluonėnų ir Endriejavo pagrindinių mokyklų mokytojai į seminara- diskusiją „Mokytojo lyderystė“. Dalinosi gerąja patirtimi, diskutavo ir priėmė bendrus sprendimus.


Spalio 16 d. mokykloje lankėsi Nariotakojų kolekcija iš Palangos. Mokiniai ir mokytojai turėjo puikią galimybę pamatyti nariotakojus gyvai, susipažinti su jų gyvenimo sąlygomis, maitinimo ir laikymo  ypatumais.

 

 


Ekskursija į „Roshen“ fabriką

 

Spalio 13 dieną, penktokai lankėsi Klaipėdos „Roshen“ fabriko ekskursijoje. Prieš patenkant į patalpas, kiekvienam buvo išduodama speciali apranga – chalatas, kepuraitė ir antbačiai. Grupė ėjo į „kino salę“ ir, žiūrėjo kino siužetą „Šokolado fabrikas“. Vėliau mokiniai ėjo į gamybines patalpas, kur savo akimis pamatė visą Roshen karamelės gamybos procesą. Po to vaikai galėjo savarankiškai atkartoti profesionalių konditerių darbą karamelės gamybos pamokoje, kurioje jie pasigamino savo rankų darbo ledinuką. Ekskursijos pabaigoje vaikų laukė saldžios dovanėlės. Visos ekskursijos metu vaikai turės galimybę paklausti bet kokio klausimo, susijusio su darbu konditerijos įmonėje.

R. Konzerskytė

 


Rudeninė puokštė mokytojui

 

Paskutinę rugsėjo svaitę mokyklos fojė mokytojus džiugina mokinių sukurtos puokštės-sveikinimai Mokytojų dienos proga.

  

 


Kalbų diena

 

Kaip žinome, kasmet, rugsėjo 26 dieną, yra minima Europos kalbų diena. Šiais metais mūsų mokykla Europos kalbų dienai skyrė savaitę, kuri prasidėjo rugsėjo 21 dieną nuotaikingu renginiu.

Jo metu buvo pristatyta Europos kalbų savaitė šiemet dedikuota amžinosioms vertybėms. 8 ir 7 klasių mokinės l. Bernotaitė, G. Čiunkaitė, V. Montgirdaitė, A. Liatukaitė, K. Kinčiūtė ir G. Saročkaitė dainavo dainas apie amžinąsias vertybes rusų kalba. Anglų ir lietuvių kalbomis aštuntokai K. Pliuškys ir G. Čiunkaitė bei dešimtokė G. Riaukaitė deklamavo Šekspyro 33-jį sonetą taip pat apie amžinąsias vertybes. Renginiui šeštos klasės mokiniai kartu su mokytoja Ineta Galdikaite paruošė stendą, kuriame buvo galima perskaityti pasisveikinimą net keturiasdešimčia Europos kalbų.

 Europos kalbų savaitės metu mokiniai puošė lietuvių, rusų ir anglų kalbų kabinetų duris citatomis ir patarlėmis apie amžinąsias vertybes bei dalijosi jose esančia išmintimi. Jie taip pat mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis, kad keliaudami po Europos šalis mokėtų pasisveikinti tos tautos kalba. Dėkojame mokytojoms A. Simanauskienei, R. Norkuvienei bei I. Galdikaitei, ruošusioms mokinius, bei visiems mokiniams, kurie prisidėjo organizuojant renginį.

I. Galdikaitė

 

 
 

© Dovilų pagrindinė mokykla 2018