Inkilėlių kėlimo šventė

Naujienos

Kovo 15 dienos rytmetį gausus Dovilų pagrindinės mokyklos bendruomenės būrys rinkosi mokyklos kieme į jau tradicine tapusią inkilėlių kėlimo šventę. Mokiniai atsinešė savo inkilėlius, kuriuos pagaminti jiems padėjo tėčiai, seneliai, mamos. Džiugu, kad šiemet prisidėjo ir vyresniųjų klasių mokiniai. Iš viso buvo suskaičiuota net 50 inkilų. Šventėje dalyvavo ir svečiai iš Šernų girininkijos: girininkas Arūnas Samoška ir 3b kl. mokinės Eleonoros mamytė Jurgita. Mokyklos direktorius A. Grimalis pasveikino visus su atėjusiu pavasariu, pasidžiaugė meistrelių darbštumu ir įteikė jiems padėkas ir atminimo dovanėles.

Kadangi šalia mokyklos esančiuose medžiuose jau inkilų prikelta ir parskridę paukšteliai visus džiugina savo gražiomis giesmėmis, šventė persikėlė į mišką. Čia šiemet ir sukėlėme savo pagamintus inkilėlius, o girininkas mokiniams papasakojo kas juose apsigyvens. Sužinojome, kad inkiluose gyvena ne tik paukščiai, bet ir voverės, laukinės širšės, miegapelės ir kiti miško gyventojai. Taip pat sužinojome, kad būtent šį penktadienį inkilai buvo keliami daugelyje Lietuvos miškų.

Girininkas pasiūlė, kad vietą, kurioje pradėti kelti mūsų pagaminti inkilėliai, galėtume pavadinti ,,Dovilų pagrindinės mokyklos inkilų alėja“ ir, kad kasmet pavasarį ją vis pildytume naujais inkilais. Manau, kad kitąmet taip ir padarysime.

Pradinių klasių mokytoja Renata Lūžaitė