Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Naujienos

Kiekvienais metais Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – vis iš naujo mokomės pasakoti ir vertinti savo istoriją. Smagu, kad visa Dovilų mokyklos bendruomenė kasmet įsitraukia ir džiaugiasi šia švente, kurią šiemet pradėjome minėti jau prieš gerą savaitę. 1-10 kl. mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse „Rašau Lietuvai“. Gražiausiai parašiusiųjų darbais galime pasidžiaugti mokyklos fojė. Nuo pirmadienio visi turėjome galimybę parašyti linkėjimus Lietuvai ant paruošto trispalvio stendo. O vasario 15-oji mokykloje – netradicinė, projektinė, kultūrinė, sportinė diena. Šiandien tiek pradinukams, tiek vyresniesiems buvo vedamos tautiškos istorijos pamokos. Penktokai varžėsi tarpklasinėse šaškių varžybose. Šeštokai piešė Laisvės paukštį. 7-10 klasių mokiniai su mokytojais po dokumentinio V. V. Landsbergio filmo „Trispalvis“ peržiūros diskutavo apie Lietuvos laisvės kovas.

Turiningos dienos pabaigos akcentu, žinoma, tapo žygis „Laisvės keliu“, skirtas Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei. Vyresnieji mokiniai įveikė 8 km atstumą, mažiesiems pakako gerokai mažiau. Džiaugiamės ir didžiuojamės su visa mokyklos bendruomene atšventę Lietuvos gimtadienį, nes Vasario 16-oji – puikus laikas ir tinkama proga priminti vaikams, jog jie yra gražiausia tautos dalis.

Už suteptus sumuštinius dėkojame 9 kl. mokinėms Kornelijai, Deimantei ir Erikai; už paruoštą arbatą – padėjėjoms Linai ir Ingai.

Organizatoriai